Hashflare.io dan nasıl bulut madenciliği satın alarak madenciliğe başlayacağımızı adım adım anlatmaya çalışacağım. Bulut madenciliği zaman zaman iyi zaman zaman kötü olabiliyor Bitcoin fiyatları nekadar yüksek ise sizden okadar az bakım kesintisi yapılmakta. Günlük kazdığınız Bitcoin miktarı üzerinden yapılan bu kesintilerin fiyatı sabit 10Gh/s başına SHA-256 algoritması için yapılan kesinlik günlük günlük 0,0035$ olarak tanımlanmış. Bu yüzden bulut madenciliği işine girmeden önce kazım zorluğu ve BTC/USD paritesini gözden geçirmenizde fayda var. Bildiğiniz üzere Bitcoin nekadar değerliyken bu satın alımı yaparsanız okadar bu işten kârlı çıkacaksınız.

Sağ üst kısımda bulunan "Kayıt" bölümünden kaydımızı açmak ile işlemlere başlıyoruz. Türkçe dili zaten desteklendiği için çok zorlanacağınızı düşünmüyorum.

Forumu doldurduktan sonra e-mailimize gönderilen aktifleştirme mailine tıklayarak hesabımızı aktifleştiriyoruz. Daha sonra bu sayfadan giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra karşımıza "Dashboard" adı verilen ana panel çıkıyor ve sol tarafta menüler bulunmakta bu menüleri kullanarak satın alma işlemi yapabileceğimiz gibi direkt olarak sağ tarafta yer olan sepet butonuna basarakta kazım gücü satın alma işlemini gerçekleştirebiliriz. Bize sunulan paketler şunlar;

Litecoin (SCRYPT) -Bitcoin (SHA-256) -Ethereum (ETHASH) -Zcash (EQUIHASH) -Dash (X11) için bulut madenciliği servisi sunuyorlar. Burada benim için en mantıklı olan Bitcoin madenciliği geldiği için ben tercihimi o yönde yapmıştım. Siz istediğiniz algoritmayı satın alarak istediğini coini kazabilirsiniz.

Bu kısımdan istediğimiz algoritmayı seçerek sepet kısmına tıklıyoruz, daha sonra istediğimiz miktarı mouse ile kaydırarak belirliyoruz eğer almak istediğiniz seçenek mouse ile kaydırılarak görünmüyorsa "Devam" butonuna basarak bir sonraki sayfada güncelleme yapabilirsiniz.

Miktar kısmını daha büyük kazım gücü için değiştirdiğinide "Select Payment Method" kısmının "Update" butonuna değiştiğini göreceksiniz. Bu şekilde güncelleme yaptıktan sonra artık ödemeye geçebiliriz. "Selec Payment Method" butonuna tıklayarak nasıl ödeyeyeceğimizi seçeceğiz. Tabiki bundan önce indirim kodunu yazmayı unutmuyoruz.

%5 oranında bir indirim yüksek miktarlarda alım yaptığınızda size ekstradan kazım gücü alabilme imkanı sunacaktır. Fakat küçük miktarlarda alım yaptığınızda çok işe yaramayabilir. Şimdi ödeme kanalına geçebiliriz.

Ödeme methodu olarak ben Bitcoin ödemesi yaptım ve ödemeyi Blockchain.info wallet adresim üzerinden biraz fazla ücret ödeyerek gerçekleştirdim. Normalde size 120 dakika gibi bir süre veriyorlar ve bu süre zarfında ödeme yapmazsanız yada ödeme yaptınız ama 120 dakika içinde paranız geçmedi anlaşmanız iptal oluyor.

"Pay with BTC" kısmına tıkladıktan sonra size tam olarak ödemeniz gereken küsüratı gösteren bir sayfa çıkıyor bu sayfada birde size wallet adresi veriliyor siz kendi Bitcoinlerinizi bu adrese gönderiyorsunuz.

Eğer ödemeyi zamanında yaparsanız "İşlem Tamamlandı" şeklinde yeşil bir yazı anlaşmanızın yanında çıkıyor. Tabi ki sizde Blockchain üzerinden bu durumu takip edin bir yandan. Diğer durumda ise "Timeout" diye kırmızı bir yazı beliyor ve anlaşma gerçekleşmiyor. Herşeyi doğru ve anlattığım gibi yaparsanız zaten başarıya ulaşacaksınız.

Daha sonra kaydınızı açıyorlar ve sıra havuz seçimine geliyor. Havuz seçimi için telegramdan "Hashflare Unoffical" kanalını takip etmenizi öneririm son 20 gündür SHA-256 algoritması için en çok kazandıran havuz Antpool.

Bir sorunuz olursa yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Bol şans.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ