Geçen günlerde Hashflare.io bulut madencilik sitesinin ödemeleri durdurduğu hakkında bir makale yazmıştım. Şuan ödemeler açılmış durumda 21.12.2017 tarihinde minimum 0.2 BTC olarak test aşamasında (çekim yapabiliyorsunuz) para çekimini aktifleştirdiler. Ve çekim transfer ücreti ise 0.0022 BTC şuanki durumda.

Asıl konuya gelirsek ben iki tane komplo teorisi kurmuş bulunmaktayım. Evet, herkesin bildiği gibi bu bulut madencilik sitesinin internette görsel olarak çokta güven veren genesis-mining tarzında bir fabrikası olduğu görülmüyor. Ama Hashcoins'in ASIC çip ürettiğini biliyoruz.

Öte yandan 2018 yılı içinde farklı bir çalışma içine girmişler ve websitelerini yenileme kararı almışlar. Daha dinamik bir site ile daha çok istatistiksel olarak ödemelerinizi izleyebileceğiniz bir web sitesi olacakmış. Buradan göz atabilirsiniz.

Şimdi gelirsek neden böyle olaylar döndü ve neden bu arkadaşlar o kadar kişiyi mağdur etti ya da etmedi mi? 20.000$ civarındayken kimse hashflare.io dan parasını çekemedi ve bu psikolojik olarak telegram gruplarında bile ya bunlar kaçıyormu acaba? gibisinden sorulara itti insanları. Fakat daha farklı senaryolarda vardı; bunlardan ilki hashflare samimiyetine güvenen ve yaklaşık 2014 ten beri hashflare sisteminin içinde olan ya da en az 1 senedir bu site üzerinden bulut madenciliği yapan insanlardan gelen bir takım telkin edici sözlerdi. "Düzelteceklerine inanıyorum" yada "Bugüne kadar hizmetlerini en iyi şekilde verdiler." diğer yandan gene aynı sürelerde yatırım yapmış bir kesim hashflare.io da bir olay döndüğünü Bitcoin fiyatı ATH de iken çekim yapmayı kapattığını bunun fee ile allakası olmadığını ağdaki şişikliğin düşük çekimlerdeki düşük fee ler yüzünden olduğunu kapatlarının saçma olduğunu ve sonrasında bunun bir bahane olamayacağını söyleyen bir kesin vardı.

Üstüne üstlük bu ikinci görüşteki kesim hashflare.io daki Bitcoinlerin hepsinin 20.000$ seviyesinden elden çıkarıldığını ve nakite dönüştürüldüğünü zaten endüstriyel tarzda mining yapmadıklarını (bkz. genesis-mining) internet üzerindede yeterli bir kanıt resimleri olmadığını ve 12.000$ seviyelerinden (ilginç bir sinyal yada tahmin) tekrar Bitcoin aldıklarında sistemi açacaklarını söylemişti. İşte işin ilginç tarafıda Bitcoin'in 12.000$ seviyelerine geldikten sonra hatta 12.000$ seviyelerine doğru giderken 15.000$ civarında çekimlerin tekrar aktifleştirilmesiydi.

Şimdi düşündüğünüzde, böyle bir olay olmamışta olabilir olmuşta olabilir iyi düşünürseniz samimiyetlerine güvenirseniz gerçekten block chain sistemindeki sıkışıklık yüzünden bu aksamanın yaşandığını kabul edebilirsiniz fakat diğer senaryoda gerçekleşmiş olamaz mı?

Sizce fan ile soğutulan bu GPU lar nekadar profesyonelce bir kazım yapan bulut madencilik şirketine sahip olabilir?

Genesis-mining'i ele alırsak bir sürü fotoğraf bulabiliyorsunuz zaten bu adamlar dahada endüstriyel boyuta ulaştırdılar.

Buda Genesis-mining CEO su Marco Streng ten bir fotoğraf gerçeklik ile ilgili tüm problemleri çözmüşler zaten 2-3 aydır bir çok video yayınladılar.

Yatırım yaparken göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Ve bu tarz yerlere yatırım yaparken pre-order almamaya dikkat edin. Çünkü difficulty 3 ay sonrasına aldığınız paket kazım yapmaya başladığında çok artmış olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ