Bu yazımızda sizlere Hashflow (HFT) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece HFT Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Hashflow (HFT) Coin Nedir? İşte Ayrıntılarıyla HFT Token

Bu yazımızda sizlere Hashflow (HFT) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece HFT Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Hashflow (HFT) Coin Nedir?

Hashflow, birlikte çalışabilirlik, sıfır aralık ve MEV korumalı işlemler için tasarlanmış merkezi olmayan bir borsadır. Hashflow şu anda Ethereum, BNB Chain, Polygon, Avalanche, Arbitrum ve Optimism'de mevcuttur ve 2021'deki lansmanından bu yana 10 milyar doların üzerinde işlem hacmine sahiptir.

HFT, Hashflow protokolünün yanı sıra Hashflow'un oyunlaştırılmış yönetişim platformu Hashverse için yerel tokendir. Kullanıcılar, Hashflow ekosistemindeki aşağıdaki gibi özelliklerin kilidini açmak için HFT stake edebilir:

  • Yönetişim: Hashflow yönetişimi, oylama haklarının stake edilen HFT miktarına ve HFT'nin kilitlenme süresine göre belirlendiği bir oy-emanet (ve) token modelini izleyecektir. Staking tokenler, kullanıcılara protokolün geleceğini oylama ve yönetme hakkı verecektir. Bu, protokol ücretleri, pazarlama ve kod geliştirme ile ilgili kararları içerir.
  • In-DAO Health & Rewards: Hashverse, hikaye evrenine dayalı, oyunlaştırılmış ilk DAO ve yönetişim platformudur. Stake edilen tokenlar, kullanıcıların Hashverse içindeki sağlık metriklerini belirlemek için kullanılacaktır. Kullanıcılar, Hashverse'te sağlıklarını korumak için stake edilen tokenların miktarını ve süresini sürekli olarak ayarlamalıdır. Protokol, topluluğun en aktif üyelerini ödüllendirmeye devam edecek ve onların Hashverse varlığı, bu ödüllerin kullanılmasında önemli bir rol oynayacak.
  • Hashflow borsası, kullanıcıların harici token köprülerine ihtiyaç duymadan dakikalar içinde varlıkları zincirler arasında sorunsuz bir şekilde değiştirmesine olanak tanır:

Tüm Hashflow işlemleri, ticaret yerel olarak bir zincirde veya zincirler arasında gerçekleşsin, hem aralığın oluşmasına hem de MEV istismarlarına karşı tamamen korunur.

Hooked Protocol (HOOK) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla HOOK Token

Hashflow, zincir üstü havuzlarda likiditeyi yöneten piyasa yapıcılardan zincir dışı teklifler almak için zincir üstü / zincir dışı hibrit bir RFQ (Teklif Talebi) motoru kullanır. Piyasa yapıcıların, akıllı sözleşmeler gereği, ticaret süresince değişmeden kalan teklifleri kriptografik olarak imzalamaları gerekir. Bu, kullanıcılara sunulan fiyatların garanti edilmesini ve MEV botları tarafından önceden çalıştırılmamasını ve tahkim edilmemesini sağlar.

Hashflow ayrıca tacirleri zincirler arası MEV nedeniyle meydana gelen kaymaya karşı korur, yani kaynak zincirdeki işlemi doğrulamak ile yükü hedef zincire aktarmak için geçen süre arasında önemli bir fiyat hareketi varsa.

06 Mayıs 2023 itibariyle, toplam HFT arzı 1.000.000.000'dir. Şu an dolaşımda  194,887,110 HFT bulunmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ