Hawaii'deki milletvekilleri, bankaların kripto para birimleri için saklama hizmeti sağlamasına izin verecek bir yasa tasarısı hazırladılar.

Hawaii Milletvekilleri Bankaların Kripto Paraları Tutmasına İzin Verecek Bir Yasa Tasarısı Sundu

Hawaii'deki milletvekilleri, bankaların kripto para birimleri için saklama hizmeti sağlamasına izin verecek bir yasa tasarısı hazırladılar. Teklif edilen yasa tasarısı geçerse bölgedeki bankaların müşterileri adına kripto paraları bulundurmalarını yasal hale getirir.

ABD Hawaii eyaletinden beş senatör, bankalara kripto hizmetleri sunmaları için yetki vermek isteyen bir yasa tasarısı önerdi. Hırslı tasarı, eğer geçerse, Hawaii bankalarının müşterileri için kripto varlıkları bulundurmasını yasal hale getirecek.

Dört Demokrat ve Bir Cumhuriyetçi Senatör Tasarıyı Sundu.

Dört Demokratik senatör ve bir Cumhuriyetçi senatör, bankaların ABD'nin Hawaii eyaletinde kripto emanetçisi olarak hareket etmesine izin verecek tasarıyı tanıttı. Tasarıyı hazırlayanlar arasında Demokratik senatörler Gil Riviere, Sharon Moriwaki, Stanely Chang ve Les Ihara ve bir Cumhuriyetçi senatör  Kurt Fevella yer alıyor. Yeni yasa tasarısına göre, eyalet bankalarının 412; 8-2020 bölümleri uyarınca bir tröst şirketi gibi rezervleri sürdürmeleri gerekmekte.

Hawaii, Katı Kripto Düzenlemeleriyle Biliniyor

 2017 yılında Hawaii'nin Finansal Kurumlar Bölümü, kripto lisanslı kuruluşların müşterileri adına tutulan kripto varlıklarına eşit nakit rezervi bulundurmasını gerekli kıldı. Yasa, Coinbase de dahil olmak üzere eyaletteki birçok kripto borsalarını kapatmaya zorladı. Teklif edilen yasa tasarısı, eyaletteki bankaların mevcut olanlarla birlikte dijital hizmetler sunmalarını kolaylaştırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ