Haziran ayına on gün kala, fiyatlar on iki ayın en düşük seviyesine yakın seyrederken, bitcoin düşük işlem görmeye devam ediyor. Buna rağmen, önümüzdeki birkaç hafta içinde olası fiyat artışları konusunda iyimserlik devam ediyor.

Mevcut Piyasa Koşulları

Haziran ayına girerken, bitcoin ( BTC ), arka arkaya dokuz hafta boyunca değerinin düştüğünü gördü ve fiyatları geçen yılın aynı noktasından bu yana en düşük seviyesine itti.

Bu koşu, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın da tırmanmasıyla birlikte ABD enflasyonunun yaklaşık %9'a yükseldiği Mart ayının sonuna doğru başladı.

Bu temel faktörlerin bir sonucu olarak, traderler ve yatırımcılar benzer şekilde yüksek riskli varlıklardan uzaklaşmaya başladılar ve bunun yerine güvenli limanlarda güvenlik bulmayı seçtiler.

O zamandan beri kripto piyasaları düşmeye devam etti ve BTC /USD Nisan başında 48.257 dolardan son üç hafta içinde 28.000 dolara kadar düştü.

Bu düşüşlerin ardından BTC , son birkaç hafta içinde 28.000 $ ile 30.500 $ arasında hareket ederek bu seviyeye yakın bir yerde konsolide olmaya devam etti.

Ancak ayın üçte ikisi kala, traderler bu eğilimin devam edip etmeyeceğini veya fiyatta bir toparlanmanın mümkün olup olmadığını görmek istiyor.

Haziran Görünümü

Bitcoin, son birkaç seansta piyasa belirsizliği devam ettiği için bu hafta bir kez daha 29.500 $ seviyesine düştü.

Bu destek noktasına ulaşmasına rağmen, bu noktada gerçekleşen tarihi ralliler nedeniyle boğalar muhtemelen iyimser olacak.

Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, BTC'nin Haziran 2021 ve Aralık 2020'de bu mevcut seviyede işlem gördüğü son iki durumda, fiyatta önemli artışlar yaşandı.

Tarih tekerrür ederse, boğaların fiyatları 32.500 doların üzerine çıkarmaya çalıştığını göreceğiz.

Bu noktadan sonra hedef, Aralık 2020 ve Haziran 2021'deki bu koşular sırasında fiyatları yukarı çeken boğaların ikinci ilgi noktası olan 35.000 dolar olacak.

Genel olarak, Haziran BTC fiyatında potansiyel olarak bazı dalgalanmalara yol açabilecek gibi görünüyor, ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir gösterge 14 günlük RSI olacak.

Yazı yazarken, bu şu anda 33'te desteğin üzerinde olan 33.9'da oturuyor ve göreli güç bu tabanın üzerinde kalmaya devam ederse, o zaman er ya da geç 32.500 doları görebiliriz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ