Bugün, kripto piyasası, tüm zamanların en yüksek seviyesinde benimsenmesiyle ana akım haline geldi.

Bugün, kripto piyasası, tüm zamanların en yüksek seviyesinde benimsenmesiyle ana akım haline geldi. Bununla birlikte, Satoshi Nakamoto Bitcoin'i icat ettiğinde, gerçekten merkezi olmayan olmasını bekliyordu. Bugün, kripto pazarının çoğunluğu bir şekilde merkezileştirilmiştir. Defi pazarları bile, doğası gereği oldukça merkezi olan birkaç protokolden oluşur.Hector DAO,bunu kendine ait gerçekten merkezi olmayan bir ekosistemle değiştirmeyi hedefliyor. Hector DAO, USDT ve USDC gibi merkezileştirilmiş olanları kullanmak yerine algoritmik merkezi olmayan sabit paraları da tanıtacak. HECTOR, Fantom ağı üzerine kurulmuş bir OHM çatalıdır ve Fantom'un sunduğu hız, güvenlik ve ölçeklenebilirlikten faydalanmasını sağlar.

Bunun nedeni, piyasa oynaklığı sırasında sıklıkla dalgalanan sözde stablecoiller ve diğer yandan desteklendiği ABD Doları, yükselen enflasyon nedeniyle değer kaybetmeye devam ediyor. Stablecoin'ler giderek artan bir şekilde pazar için önemli bir likidite sağlayıcısı haline geldi. Yatırım için, popüler kripto tokenlerinin çoğu USDT gibi sabit paralarla eşleştirilir. Bununla birlikte, pazarın boyutu büyüdükçe, stablecoin ihracını çevreleyen karmaşıklıklar da artıyor. Dolaşımdaki 60 milyar doları aşan en büyük stablecoin ihraççısı olan Tether, şeffaf olmayan fon yönetimi ve USDT tokenlerinin desteklenmesini çevreleyen belirsizlik nedeniyle düzenleyici kurumların radarlarındaydı.

Bu nedenle, gerçek ademi merkeziyetçiliği sağlamak için Hector, $HEC biçiminde bir rezerv para birimi kullanacaktır. Hector DAO protokolü ile desteklenecek ve teminatlandırılacaktır. Fiyat istikrarını korumak için Hector, diğer merkezi olmayan varlıklarla desteklenecek olan Algoritmik Rezerv Para Birimi algoritmasını kullanacak. $HEC sabit bir para değil. Gerçek değeri çıkarmak için kısmi hazine rezervlerini kullanır. Algoritmik bir rezerv para birimi haline gelen Hector, bu nedenle serbest dalgalı değer sağlayacaktır.

Hector DAO'nun Temel Alanları

Hector DAO, bir DEFI yönetişim tokenidir . Bu nedenle, her yönü merkezi olmayan ve yerel token tarafından yönetilir. HECTOR DAO'nun arkasındaki topluluk, en güçlü bileşenlerinden biridir. Geliştirme ekibinin toplulukla etkileşim şekli ve topluluğun geliştirme ekibine nasıl tepki verdiği, potansiyel bir yatırımcının bir proje hakkında fark edeceği ilk şeylerden biridir.

HECTOR Ekibi her zaman açık, duyarlı, dürüst ve bilgili olmayı bir öncelik haline getirir. HECTOR Ekibi, yardımsever, olumlu ve anlayışlı olmak için ötesine geçen topluluk üyelerini ve grupları teşvik etmek, ödüllendirmek ve tanımak için kampanyalar geliştirdi ve özelleştirdi.

Likidite Havuzu ücretleri ve Tahvil satışları, Hector'un hazine gelirini artırır. Ayrıca, likiditeyi kilitleyerek HEC arzını kontrol etmeye yardımcı olurlar. Tahviller, yatırımcıların HEC tokenlerini indirimli fiyattan satın almalarını sağlar. Takas, satın alınan HEC tokenlerinin 5 günlük bir süre boyunca talep edilebilecek olmasıdır. Sürekli hazine girişi, Hazine Bakiyesini artırıyor ve olağanüstü HEC tokenlerini destekliyor ve APY'nin stake edilmesini düzenliyor.

APY, Yıllık Yüzde Verimi ifade eder. Bileşik faiz yoluyla gerçek bir getiri oranı kullanır. APY, yeni HEC tokenlerini basmak için DAI tahvillerinin satışına güveniyor. Yeterli tahvil satılırsa, yüksek APY oranları sürdürülebilir. Protokol %10,000 APY'yi hedefliyorsa ve 10.000 HEC tokeni stake edilirse, APY'yi SHEC'e ulaşmak için günlük 20dow to HEC tokeninin basılması gerekir; (Günde yaklaşık %2 büyüme). Tahvil satışlarından protokole getirilen en az 200 HEC tokeni varsa, APY sürdürülebilirdir. APY, bileşik faiz nedeniyle yüksek olabilir.

Hector DAO Stake ve Pasif Ödül Sistemi

Merkezi olmayan bir protokol olan staking, Hector DAO'nun temel işlevlerinden biridir, kullanıcılar HEC'lerini hazine destekli bir tokene stake edebilir ve bileşik getiri elde edebilir. Şu anda, her dönem yaklaşık %0,8'lik bir verim ödüyor. Günde 3 dönem vardır. (Her 8 saatte bir) Mevcut APY %800,636.6 civarında oturuyor. Bu, %12,8481'lik 5 Günlük ROI'ye ve %0,8492'lik bir dönem verimine eşittir.

HEC stake edildiğinde, kullanıcının bakiyesi dolaşımdaki arz ile paralel olarak artacaktır, bu da daha düşük bir fiyatı kaçırsalar bile, stake protokolünün bir sonucu olarak HEC bakiyelerinin artacağı anlamına gelir. Sonuç olarak, daha yüksek bir fiyata bile, risklerini azaltarak bir stake geliri elde edeceklerdir.

Protokol, staking ödüllerini ödemek için daha fazla HEC tokeni basacak ve basılan her yeni HEC tokeni hazine tarafından desteklenecek. Şu anda HEC'nin 5 bağ türü vardır ve yakında daha fazlası eklenecektir. Bu aşamada, HEC, OHM sözleşmelerinin bir çatalı olduğundan, Hector'un denetlenmesine gerek yoktur, ancak gelecekte bir denetim daha yapılacaktır. Bu, protokolün halihazırda iki kez denetlendiği anlamına gelir: Biri Peckshield tarafından ve diğeri Omniscient'den.

Hector DAO hakkında daha fazla bilgi edinmek için Hectordao.com'u ziyaret edin.

Sosyal bağlantılar:

Twitter :https://twitter.com/HectorDAO_HEC

Telegram: https://t.me/hectorDAO

Instagram : https://instagram.com/hec tordaohec

Anlaşmazlık: https://discord.me/hector

Reddit: https://www.reddit.com/r/hectordao

Github:https://github.com/HectorDAO-HEC

Dokümanlar: https://docs.hectordao.com/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCE2kfScrJujDQ32HRPEIF2w

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ