Hedera Hashgraph, HBAR tokenının mevcut SAFT sahipleri için bir teklif hazırladı.

Hedera Hashgraph, Fiyatı Düşen Tokenı HBAR

Firma bu yatırımcılardan fiyatlarının iyileşmesine yardımcı olmak için tokenlarının kilidini açmayı ertelemelerini istiyor

HBAR tokenın fiyatı Eylül ayında ticarete başladığından bu yana % 90'ın üzerinde düştü

Teklif Getirmek

Blockchain benzeri ağ sağlayıcısı Hedera Hashgraph, mevcut yatırımcılara, fiyatı düşen tokenı HBAR'ın fiyatını geri kazanmalarına yardımcı olmak için bir teklif getirdi.

Geçen yıl üç token satışında 124 milyon dolarlık bir fon toplayan Hedera, mevcut SAFT'den (gelecekteki tokenlar için basit bir anlaşma) sahiplerinden ek token karşılığında tokenlarının kilidinin açılmasını beklemelerini istiyor.

Hedera'nın kurucu ortağı ve CEO'su Mance Harmon, Pazartesi günkü bir blog yazısında, “Katılımcı SAFT sahiplerine, yıllık bazda, toplam paraları zaman içinde orijinal anapara yatırımlarının değerine, kalan paraları için tahliye programını uzatmakla eşit olacak şekilde ek tahsisler verilecek” açıklamasını yapıyor.

Basitçe söylemek gerekirse Hedera, yatırımcıların HBAR'ın fiyatı istikrar kazanana kadar tokenlerinin kilidini açmak için beklemelerini öneriyor. HBAR, bu yıl Eylül ayında ticarete başladığından bu yana % 90'ın üzerinde düşüş kaydetti.

Harmon, “[HBAR tokenleri] 'nin ağda kullanılması için benimseme ve talep oranı, başlangıçta beklediğimiz gibi değildi," açıklamasını yapıyor. Yetkili, SAFT sahiplerine yapılan teklifin ağı ve dolayısıyla fiyatını artırmaya yardımcı olabileceğini de sözlerine ekledi.

Ekim ayında Harmon, Hedera'nın tokenın ekonomik modelini yeniden değerlendireceğini ve potansiyel olarak HBAR’ın dağıtım programını değiştireceğini söyledi. Teklifin ayrıntıları henüz ayrıntılı olmasa da, Pazartesi günkü blog yayınında Harmon, ek HBAR tokenlerinin piyasaya sürülmesinin ağın benimsenme hızına bağlı olacağını söyledi.

Hesaplama Usulü

“Hedera, yıllık bazda, ağ işlem ücretleri olarak alınan paraların satışından ve hazine satışlarından elde edilen toplam geliri hesaplayacak. Bu satışların % 10'una eşit bir para havuzu katılımcı SAFT sahiplerine bırakılacak”

Teklif, blog yayını başına katılmak istemeyen SAFT sahiplerini etkilemiyor.

 


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ