James Altucher'ın öngörüsünün gerçekleşmesi için Bitcoin'in fiyatının dört gün içinde yüzde 13.788 artması gerekiyor. Tabiki bu imkansız.

Hedge Fon Yöneticisi James Altucher Tarafından Yapılan 1 Milyon $ Bitcoin Fiyat Tahminine Sadece  Dört Gün Kaldı

CNBC'den Carl Quintanilla, riskten korunma fonu yöneticisi James Altucher tarafından yapılan Bitcoin fiyat tahminini gündeme taşıdı.

Quintanilla, Altucher'ın tahmininin gerçekleşmesi için dört gün daha olduğunu şaka yollu bir şekilde tweetledi.

Farklı Bir Zaman Aralığı

2017'nin sonlarında, Altucher, CNBC'ye Bitcoin'in 2020 yılına kadar 1 milyon dolara kadar çıkabileceğini söyledikten sonra manşetlerde kendine yer buldu. Altucher, BTC yaklaşık 11.000 $ 'da otururken, tarihi rallinin zirvesine yaklaşırken böyle şaşırtıcı bir tahmin yaptı.

Altucher, Bitcoin'in dik düşüşüyle sözünden caydı. Son Kitco röportajında Altucher, 1 milyon dolarlık tahmininin olduğunu doğruladı, ancak gerçekleşmesinin sonradan olacağını ifade etti.

"2020'de bir milyon dolar mı olacak? Belki. 2021 mi olacak? 2022? Kim bilir."

1 Milyon Dolara Bir Yıl Kaldı

Altucher, bir milyon dolarlık Bitcoin'e inanan tek kişi değil. Siber güvenlik öncüsü John McAfee, BTC fiyatının 31 Aralık 2020'ye kadar 1 milyon doları bulacağından emin.

Kendini Satoshi ilan eden Craig Wright kısa süre önce, Bitcoin'i bu kadar yüksek bir fiyata itmek için yeterli para olmayacağını söyleyerek bu tür aşırı yükseliş tahminlerinin doğru olmadığını ifade etmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ