Bu yazımızda sizlere HedgeTrade (HEDG) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve HEDG Coin ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

HedgeTrade (HEDG) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi HEDG Coin

Bu yazımızda sizlere HedgeTrade (HEDG) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve HEDG Coin ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

HedgeTrade (HEDG) Nedir?

Blok zinciri teknolojisinin yardımıyla sosyal ticaret devrimini savunma sloganı altında başlatılan HedgeTrade platformunun 2019'daki hızlı yükselişi kripto sahnesinde birçok kişiyi şaşırttı. Ağustos 2019 itibariyle, para birimi, HedgeTrade merkezi olmayan uygulamasının (dApp) tanıtımıyla desteklenen ilk 50 kripto arasında bulundu. Uygulama, kullanıcılara kripto para ticareti analizleri, tahminler ve bonus olarak eğitim içeriği sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Ana hedefi, sosyal ticaret söz konusu olduğunda genellikle büyük bilgi boşluklarıyla ayrılan yeni başlayanlar ve deneyimli tüccarlar arasında köprü görevi görmektir. HedgeTrade ile daha deneyimli kullanıcılara, bilgilerini paylaşmalarına ve doğru bilgi sağlama sürecinde bazı HEDG tokenleri edinmelerine olanak tanıyan bir platform sağlanır.

Aynı zamanda, daha az deneyimli kullanıcılar, HedgeTrade akıllı sözleşmeleriyle daha da güvence altına alınan, sözde planlar biçiminde paketlenmiş ticaret tahminlerini satın alabilirler. Zamanla, bu şekilde edinilen bilgiler, özellikle HedgeTrade tarafından hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar için sağlanan piyasa araçlarının yardımıyla, bu kullanıcıların profesyonel ticaret yapmalarına izin vermelidir. Proje için token satışı, blok zinciri uygulamasıyla eşleştirilmiş finansal teknoloji ürünleri sunan Rublix şirketinin himayesinde 2018'in sonlarında gerçekleşti. Bu girişimin arkasındaki kilit personel Dave Waslen (CEO, kurucu ortak), Peter Danihel (baş geliştirici, kurucu ortak) ve Frank Danihel (COO) içerir.

HedgeTrade Neyi Elde Etmeye Çalışıyor?

HedgeTrade, öncelikle kripto para birimleriyle ilgilenirken, kapsamını çeşitli değiştirilebilir varlıklara da genişletmeyi hedefliyor. Hedefleri, büyük ölçüde, geliştiricilerinin mevcut tahmin ticaret sistemleriyle tanımladığı algılanan eksiklikler tarafından şekillendiriliyor:

HedgeTrade, geleneksel ticaret sistemlerinin hem normal hem de acemi kullanıcılara yararları açısından sunabileceklerini iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Potansiyel tüccarlar, kendilerini uzman olarak tanıtan çeşitli kişilerden tavsiye almakta özgür olsalar da, aslında finansal kaderlerini çok az veya hiç garantisi olmayan birkaç kişinin eline bırakıyorlar. Burada, en deneyimsiz tüccarlar en yüksek riske maruz kalır, çünkü varlık ticaretinin giriş ve çıkışları bir gecede öğrenilmez. Bunun yerine, HedgeTrade deneyimli ve potansiyel yatırımcıları birleştirmeyi ve tahminlerin blok zincirinde güvenli bir şekilde güvence altına alınmasını amaçlamaktadır. Bu, profesyonel danışmanların tavsiyelerinin arkasında sıkıca durmasını sağlayan teşvik sistemi ile birleştirilmiştir. Tahminin doğru olduğu kanıtlanırsa, bunu yapan kişi alıcılardan gelir elde eder. Hatalı tahmin durumunda, tahmini satın alan kullanıcılar, tahminde bulunanlardan tazminat alır.

HedgeTrade, ticaret uzmanlığına erişimi demokratikleştirmeye çalışırken, çeşitli profillerin kullanıcılarının manipülasyona ve planlanmamış finansal kayıplara karşı yüksek düzeyde koruma sağladığı kazan-kazan durumuna dayalı bir ekosistem yaratır. Bugün, veriye dayalı tahminlerine tavsiye ve erişim sunan tüccarlar, itibarlarını koruma konusundaki çıkarları dışında, hizmetlerini arayanlara yönelik hesap verebilirlik endişeleriyle hiçbir şekilde bağlı değildir. Bu, HedgeTrade'in yalnızca kullanıcılar için riskleri en aza indirmekle kalmayan, aynı zamanda bir ticari uygulama olarak ticarete olan inançlarını geri kazandıran güvenli ve adil bir oyun ortamı sunma ihtiyacını yarattı. Hedge-tipi yatırımlar genellikle zararlı fiyat hareketlerine maruz kaldığından, HedgeTrade platformu kullanıcılara bu riski azaltma fırsatı sunarak bu fiyat dalgalanmalarına karşı koymaya çalışır. Bu, platform etrafında oluşturulan topluluk tarafından oluşturulan ticaret verilerine erişim kazanarak yapılır. Bu süreçte, daha az titiz traderlara kapıyı engellemek, HedgeTrade'in geleneksel ticaret platformları üzerinde şeffaflık avantajı kazanmasına yardımcı olacaktır; bu, blok zincirinin değişmez ve kurcalamaya karşı dayanıklı bir kayıt tutma platformu olarak itibarı ile daha da güçlenir.

Son olarak, HedgeTrade, kripto piyasasının ihtiyaçlarını bir bütün olarak karşılamak için benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır ve bu, gelişen bir finansal teknolojinin potansiyelinden faydalanmasına izin vermesi gerekir. HedgeTrade platform geliştiricileri, blok zincirinin yükselişiyle öne çıkan eşler arası ticaret seçeneklerinin popülerlik dalgasında yaratım yolculuğunu görmeyi umuyor. HedgeTrade ile kullanıcılar, aracı kurumlara ve üçüncü taraf finansal kuruluşlara daha az güvenmeli ve önemli fonlara erişmeden ve coğrafi ikametgahlarından bağımsız olarak ticarette ellerini denemelerine izin vermelidir. Zamanla, bu avantajlar HedgeTrade ve benzeri platformları blok zinciri destekli dijital ekonomilerin ön saflarına taşımalıdır.

HedgeTrade Nasıl Çalışır?

HedgeTrade, bir yanda planlar ve akıllı sözleşmeler, diğer yanda topluluk üyeleri arasındaki etkileşime dayalı olarak çalışır. Bu şekilde platform, tümü blok zincir teknolojisinin yardımıyla mümkün kılınan teknolojik ve insan sermayesinin birliğini sunar.

HedgeTrade'in etrafında döndüğü anahtar kavram bir plandır. Bir kullanıcı tarafından belirli bir finansal araç üzerinde yapılan belirli bir tahmin olarak tanımlanır. Blueprint oluşturma, bunları saklayan ve ilgili oldukları tarihin bitiminde değerlendirmesini yapan HedgeTrade sisteminin desteği ile mümkün olmaktadır. Süre sona erdiğinde, HedgeTrade belirli bir planı (tahmin) doğru veya yanlış olarak belirleyecek ve buna göre tahmin yapanlara veya plan alıcılarına uygun ödülleri dağıtacaktır.

Oluşturulan planlar, HedgeTrade'in blok zincirinde dağıtılan akıllı sözleşmelerine gönderilir. Bu nedenle, yaratıcının önceki performans kaydının yanı sıra kaydedilen tahminler, sızmaya veya değişikliklere karşı dirençli kalır.

Ozalit oluşturulduktan sonra, kullanıcıların biri giriş diğeri çıkış değeri olmak üzere iki hedef fiyat değeri belirtmeleri gerekmektedir. Bunlar, sağlanan bilgilere dayalı olarak ticaret sonuçlarını değerlendiren otomatik bir sistem olarak işlev gören HedgeTrade Oracle tarafından önceden tanımlanmış bir tarihe göre değerlendirilecektir. Değerlendirmeler, üçüncü şahıslar tarafından sağlanan dış bilgilere dayalı olarak yapılır. Her durumda, doğru tahmin durumunda ödüller, belirli bir plan satın alan herhangi bir kullanıcı tarafından gönderilen HEDG tokenleri biçiminde gelir.

Belirli bir tahminin kendileri için bir değeri olduğunu hisseden ozalit alıcıları, satın alınan tahminin sona erdiğinde yanlış olduğunun kanıtlanması durumunda da ödeme alma hakkına sahiptir. HEDG tokenlerindeki tazminat, bir plan satın alan ilk on kullanıcıya ödenir.

HedgeTrade, yatırımcıların işlem geçmişlerine, başarılı tahmin oranlarına ve sağladıkları bilgilerin kalitesine göre şeffaf bir şekilde sıralandığı HedgeTrade Sıralaması ve Skoru adı verilen bir sıralama sistemine sahiptir. Bu şekilde HedgeTrade, daha az güvenilir plan yaratıcılarını ayıklamayı ve alıcılara şeffaflığı destekleyen, kolayca doğrulanabilir bir sistem sağlamayı amaçlar.

Bir planın oluşturulması, HEDG tokenlerinde zorunlu bir minimum pay gerektirmez. Buna karşılık, hissesiz olarak gönderilen planlar, HedgeTrade'in Ozalit Pazarında satın alınmak üzere mevcut/görünür hale getirilmeyecektir. Yine de, bir içerik oluşturucunun genel HedgeTrade Sıralamasını ve Puanını iyileştirebilirler.

HedgeTrade'in Temelindeki Ekonomik Model

Alım satımla ilgili bilgilerle ilgilenilmesine rağmen, HedgeTrade platformunda kripto para birimleri veya kripto para borsalarına benzeyen diğer varlıklarla gerçek alım satım yapmak şu anda mümkün değildir. Bunun nedeni, HedgeTrade'in belirli varlıklara değil, tamamen bilgiye erişim sağlamakla ilgili olmasıdır. Gerçek ticarete benzeyen tek şey, aşağıdaki durumlarda gerçekleşen HEDG tokenleriyle yapılan işlemdir:

  • HEDG tokenleri BTC ile satın alınabilir
  • Değerlendirme ve satış için bir plan gönderirken HEDG gereklidir
  • Bir kullanıcı ticaretle ilgili bilgileri içeren gerçek bir plan satın aldığında gerçekleştirilebilir.

Sistemin bir planı, süresi dolduktan sonra doğru veya yanlış olarak değerlendirmesi durumunda. Ayrıca, giriş noktası değerine belirli bir süre içinde ulaşılamadığında meydana gelen nötr bir plan durumu da vardır.

Ödeme sistemi aşağıdaki satırlar boyunca düzenlenmiştir:

  • Bir planın başarılı sayılması durumunda, HedgeTrade, kullanıcıların bir plan satın almak için harcadıkları toplam HEDG token miktarı üzerinden %50 komisyon ücreti alırken, geri kalanı plan oluşturucuya gider.
  • Bir planın başarılı olarak değerlendirilmesi ancak alıcı olmaması durumunda, stake edilen toplam HEDG token miktarı üzerinden %5 komisyon ücreti alınır.
  • Bir planın başarısız olduğu düşünülürse, yaratıcının stake ettiği toplam HEDG token miktarı üzerinden %50 komisyon ücreti alınır ve geri kalanı planı satın alan kullanıcılara gönderilir.

HEDG Token Kullanılabilirliği

HEDG tokenleri, HedgeTrade Platformundan doğrudan satın alma veya takas işlemleri için kullanılamaz. Bunun yerine, bir kullanıcının hesap cüzdanına BTC yatırarak ve ardından bu fonları HEDG tokenlerinde ödeme gerektirebilecek HedgeTrade planları satın almak için kullanarak elde edilebilirler.

Alternatif bir seçenek, CoinTiger, STEX ve diğer piyasalar gibi onu destekleyen kripto para borsalarından birinden HEDG tokenlerini satın almaktır.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ