Hegde Serbest Yatırım Fonu, Bitcoin hakkındaki görüşlerini açıkladı

Hegde Serbest Yatırım Fonu’nu yöneten Bill Miller bu sene fonlarının %30’u kadarını Bitcoin’de değerlendirdiklerini, bu rakamın geçen seneye göre %5 daha artış gösterdiğini söyledi.

Wall Street Journal’ın açıklamasına göre MVP 1 fonu Bitcoin’lerini ortalama 350 Dolar seviyelerindeyken almış. Pazartesi günü 6.100 Dolar seviyeleri baz alınarak fonun dijital değerinin %1.600 daha fazla arttığı ve tavan yaptığı söylenebilir.

Miller açıklamasında şu anki fiyattan daha fazla alım yapmayacaklarını açıkladı. Eğer bugün bir yatırım yapacak olsalar nakde çevrilebilecek kârlarının sadece %1'ini Bitcoin'e koyabileceklerini söyledi.

Forbes’un açıklamasına göre ise Miller 2014’te nakde çevrilebilecek kârının %1ini zaten Bitcoin’e yatırmıştı. Miller’in açıklamalarına göre şu an 154 milyon Dolar’ın kontrolde olduğu MVP 1 fonu da %72.5 oranında artış gösterdi. Fon sadece bu sene %6’nın üzerinde büyüdü.

Uzmanlara göre rakamlar gelişme gösterdikçe, Bitcoin ve benzeri kripto paraların yükselmeye devam etmesi halinde bu gibi dijital yatırımlar artmaya devam edebilir. Ancak ve ancak bazı güçlü yatırımcılar, banka yöneticileri Bitcoini çok ciddi şekilde eleştiriyor ve kuşkucu yaklaşmaya devam ediyorlar. Son olarak JP Morgan yöneticileri de Bitcoin’i spekülatif bir balon olarak tanımlamıştı.

Kaynak: www.cnbc.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ