Solana blok zincirine geçiş için HIP 70 önerisi, veri aktarımını ve ağ kapsama yeteneğini geliştirmeyi amaçlıyor.

Helyum Geliştiricileri Solana Blok Zincirine Geçmeyi Teklif Ediyor, İşte Nedeni

Solana blok zincirine geçiş için HIP 70 önerisi, veri aktarımını ve ağ kapsama yeteneğini geliştirmeyi amaçlıyor. Helyum topluluğu üyeleri de 12 Eylül'de başlayacak olan HIP 70 önerisine oy vererek öneriyi desteklediler.

Helium, Nesnelerin İnterneti (IoT) blok zinciri ağı, 30 Ağustos Salı günü yeni HIP 70 yönetişim teklifinin başlatılmasından sonra Solana blok zincirine geçebilir.

Bu, Helium'daki geliştiricilerin ölçeklenebilirlik ile birlikte operasyon verimliliğini artırmayı önerdiği sırada geliyor. Helyum ağına önemli ölçek ekonomileri getirmek için bunun gerekli olduğunu söylediler. Şu anda, Helyum ağını işletmek için kullanıcılar, internet kullanıcılarına merkezi olmayan kablosuz 5G ağ kapsama alanı sağlamak için bir Helyum etkin noktası kuruyor.

Helium, ağ bağlantısını doğrulamak ve HNT tokenlerini Helyum etkin nokta sağlayıcılarına dağıtmak için Kapsam Kanıtı fikir birliği mekanizmasını kullanır. Helyum geliştiricileri, ağın yeteneklerini geliştirmek için bir dizi teknik sorunu düzeltme ihtiyacını vurgulamaktadır. Geliştiriciler şunları kaydetti:

Ağın son birkaç ayında, her ikisi de ağ boyutu ve blok zinciri/doğrulayıcı yükü ve paket teslim sorunları nedeniyle çok daha düşük Kapsama Kanıtı etkinliği olan ağ katılımcıları için zorlayıcı olmuştur.

Helium'un GitHub sayfasına göre, HIP 70 teklifi bu veri aktarımlarını ve ağ kapsama yeteneklerini iyileştirmeyi amaçlıyor. Teklif toplu bir oy alırsa, HNT, IOT ve MOBILE tokenleri ve Veri Kredileri  DC'ler  gibi tüm Helyum tabanlı belirteçler de Solana blok zincirine taşınacaktır.

Topluluk Üyeleri Onaylıyor

Helyum topluluğu üyeleri, HIP 70 önerisine olumlu yanıt verdi. Ayrıca Solana blok zincirine entegrasyonun geliştiricilere de büyük ölçüde fayda sağlayacağına inanıyorlar. Helium'a katkıda bulunanlardan biri olan Jose Marcelino şunları söyledi:

Gezegendeki en inanılmaz ağdan harika haberler. Helium ve Solana'nın arkalarında her kökenden son derece çalışkan amansız topluluklar ve ekipler var. Biz inşaatçıyız ve değişimden korkmuyoruz. Kombinasyon sadece akıllara durgunluk veriyor.

Web3 destekçisi Layer One Ventures'ın ortağı Ryan Bethencourt, HIP 70 önerisini Helium ve Solana için "dev" olarak da nitelendirdi. HIP 70 teklifi için oylama 12 Eylül'de başlayacak ve heliumvote.com'da HNT token sahipleri için geçerli olacak. Ayrıca oylama 18 Eylül'de sona erecek.

Helyum Ağı Hakkında

Helyum ağı, 2013 yılında yerel blok zincirinde faaliyete başladı. Onlar için Ethereum çok yavaştı ve o zamanlar başka alternatifler mevcut değildi. Sonuç olarak, Helium'un kendi blok zinciri ağını kurmaktan başka seçeneği yoktu.

Son on yılda, Helium, Google Ventures gibi devler tarafından desteklenen dünya çapında bir milyondan fazla Helyum etkin noktası dağıttı. Ancak Helyum, yolculuğu boyunca çeşitli eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Girişimci Liron Shapira kısa süre önce Helyum Ağı'nı son kullanıcı talebinin olmaması nedeniyle eleştirdi.

Bu, Helyum ağının veri kullanım gelirinden ayda yalnızca 6.500 dolar kazandığı haberini takip ediyordu. Bu, platform tarafından toplanan 350 milyon dolara kıyasla oldukça küçük bir gelir. Son zamanlarda, Helyum Ağı da dört saatlik bir kesinti ile karşı karşıya kaldı. Bu, HNT token sahiplerinin tokenlerini değiştirme ve Helyum etkin nokta madencilerinin ödülleri almasını engelleme yeteneklerini etkiledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ