Demokrat cepheden cumhurbaşkanlığı için aday olan Andrew Yang, tüm Amerikalılar için ayda 1 bin dolarlık bir Evrensel Taban Gelir (UBI) önerdiğinde, rakiplerinin çoğu tarafından alaya alınmıştı. Ş

Her Amerikalı 1000 Dolarlık Bitcoin Alsa Ne olur?

Demokrat cepheden cumhurbaşkanlığı için aday olan Andrew Yang, tüm Amerikalılar için ayda 1 bin dolarlık bir Evrensel Taban Gelir (UBI) önerdiğinde, rakiplerinin çoğu tarafından alaya alınmıştı. Şimdi, “adam sayısı” yarışın dışına çıktıktan sadece bir ay sonra, Trump yönetimi tüm ABD vatandaşlarına çek gönderiyor. Hepsi bitcoin satın almak için kullansaydı ne olurdu?

Kısa bir süre içinde hayatınızın ne kadar değişebileceği çok tuhaf. Kripto alanındaki çoğumuz için, bir günden diğerine hızla değişen panoramalar içine atılmaya alışkınız.

Ama şimdi bu “gerçek dünyaya” uzanıyor, kıyametin yakın olduğu ayrı bir his var. İhtiyacımız olan tek şey, dört adamın at sırtında şarj olmalarıdır ve hemen hemen onaylayacağız.

ABD halkına iki hafta önce bile Trump yönetiminin her Amerikalıya çek göndermeye başlayacağını ve Starbucks'larını tüküreceklerini söyleyin.

Fakat şimdi Andrew Yang’ın UBI politikasını (başka bir adla) etkili bir şekilde izliyor. Emin olmak için UBI demiyorlar, tıpkı ona “COVID-19” değil “Çin virüsü” diyorlar ama kesinlikle buna çok benziyorlar. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin şunları söyledi:

Bunu iş kesintileri ödemeleri gibi düşünebilirsiniz… Hemen Amerikalılara çek göndermeyi düşünüyoruz… Amerikalıların şimdi nakit paraya ihtiyacı var.

Bunlar gerçekten eşi görülmemiş zamanlar. Ve para yazıcısı aşırı ısınıyor. Europac CEO'su Peter Schiff'in söylediği gibi, Yang'ın sonuçta fikirbilim savaşını kaybetmemiş gibi görünüyor:

Tamam, bu biraz ulaşılabilir, ancak hepimiz bu karanlık zamanlarda düşünmek için neşeli bir şeye ihtiyacımız var. Sadece gülmek için, bir bitcoin yatırımcının Twitter'a ne gönderdiğine bakalım. Şöyle diyor:

Her Amerikalı 1000 dolar alır ve BTC alırsa, 23 bin dolara fiyatı taşıyabilir.

Gerçekten çok havalı olurdu. Her ne kadar bir takipçi Ash Ketchum'a göre sayılar biraz düşük olsa da, 300 milyon Amerikalının olduğu ve hepsinin BTC'ye 1 bin dolar harcadığı gerçeğine dayanarak, Bitcoin'e 21,9 bin dolarlık nihai bir değer biçilebilir.

21.900 dolarlık seviye Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine taşır. Bu yüzden Trump’ın “iş kesintisi ödemeleri” kripto para birimine daha önce hiç olmadığı gibi bir destek verebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ