Kripto yanlısı SEC komiseri ve “Crypto Mom”, liberter bir forumda Bitcoin spot ETF sponsorluğu başvuru sahiplerine yönelik SEC davranışı için keskin sözler söyledi.

Hester Peirce, Kripto Spot ETF

Kripto yanlısı SEC komiseri ve “Crypto Mom”, liberter bir forumda Bitcoin spot ETF sponsorluğu başvuru sahiplerine yönelik SEC davranışı için keskin sözler söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) komiseri Hester Peirce, bazen endüstriye verdiği ateşli destek nedeniyle Crypto Mom olarak da bilinir, Salı günü muhafazakar-özgürlükçü Federalist Derneği'nin düzenlediği “Yeni Kripto Ekosistemini Düzenleme: Gerekli Düzenleme veya Sakatlayan Geleceğin İnovasyonu?” Hazırlanan versiyondaki 4,00'den fazla kelimeden oluşan uzun açıklamaları, sunarken doğaçlama bir şekilde genişletildi.SEC politikasına yönelik şimdiye kadar yaptığı en açık eleştirileri içeriyor.

Peirce, SEC'in kripto piyasasına yönelik tutumunu "katılmayı reddetme" olarak nitelendirdi ve SEC'in şu ana kadar spot işlem gören bir Bitcoin  BTC ürününü onaylamayı reddetmesinin, ajansın Bitcoin ile ilgili her şeyi diğerlerinden daha yüksek bir standartta tutma kararlılığını gösterdiğini öne sürdü. regüle ettiği ürünlerdir.

Bitcoin Yatırım Devi Grayscale, Avrupa'da ETF'yi Piyasaya Sürdü

Peirce, SEC'in "standart reddetme mantığının" bir örneği olarak geçen ay yayınlanan bir ETP onaylanmama emrine işaret etti ve geleneksel piyasaların tutulduğundan daha fazla dolandırıcılık ve manipülasyona karşı daha yüksek bir direnç seviyesi talep etti. Peirce, onayın nasıl elde edilebileceğini görmenin zor olduğunu ve ajansın pozisyonunun her onaylamama ile daha da sağlamlaştığını söyledi. Peirce şunları ekliyor:

"Bu neden önemli? Yatırımcılar diğer seçeneklere göre spot Bitcoin ETP'yi tercih edebilir ve biz de yatırımcıların ne istediğini önemsemeliyiz.”

Peirce, kripto para birimini geleneksel bir finansal düzenleyici yapıya “sürüklenmesini” istemeyenleri göz önünde bulundurarak bu düşünce hattını sürdürdü. Karşı çıktı.

Sizi fiat yerine 'biz'i tercih etmeye iten özgürlük ve kişisel özerklik kaygısı, insanların yatırım seçeneklerini keyfi olarak sınırlayan bir hükümeti reddetmenize de neden olmalıdır."

Peirce, SEC'in bir Bitcoin spot ürününü onaylama konusundaki direncini, kripto için düzenleyici bir altyapı oluşturma konusundaki genel isteksizliğe bağladı. Düzenleme ile ilerlemek için önerilen çeşitli girişimlere dikkat çekti.

Messari'nin kurucu ortağı ve CEO'su Ryan Selkis, Center for American Progress finansal düzenleme ve kurumsal yönetim direktörü Todd Phillips ve Coin Center yönetici direktörü Jerry Brito, takip eden tartışmanın panelistleriydi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ