Bu yazımızda sizlere HEX Coin Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

HEX Coin Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi HEX Token

Bu yazımızda sizlere HEX Coin Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

HEX Coin Nedir?

HEX olarak bilinen yeni bir kripto para birimi tabanlı finansal araç sektörü kasıp kavuruyor, ancak HEX nedir, ne işe yarar ve nasıl dahil olursunuz?

Kendisini dünyanın ilk blok zinciri temelli yüksek faizli mevduat sertifikası (CD) olarak adlandıran Hex, finans kurumlarının yüzyıllardır yaptığı şeyi yapmayı vaat ediyor.

HEX - ERC-20 tabanlı bir token - bir kripto meraklısı ve Bitcoin'i erken benimseyen Richard Heart tarafından oluşturuldu. HEX, "tarihteki her şeyden daha hızlı" değeri artırma sözü veren, yaşayacağı çok fazla heyecan uyandırıyor. Peki bu nasıl işliyor?

HEX, geleneksel CD ile birçok paralelliği paylaşır. Yatırımcıların fiat yerine HEX yatırmaları ve sabit vade sona erdiğinde borçlu oldukları faizle birlikte orijinal yatırımlarını da almaları önemli farklardan biri. Dahası, geleneksel CD'lerde ödenen faiz, parasal genişleme yoluyla enflasyondaki artışa genellikle ayak uydurmaz. HEX, aksine, bu değer yüksekliğini aktif olarak şişirmeyi ve korumayı amaçlamaktadır.

Heart için, CD gibi bir finansal araç, kripto ekosisteminde eksik olan kritik unsurlardan biridir. HODLing, endüstrinin çok önemli bir parçası olsa da - birçok yatırımcı tarafından uygulanıyor - oynaklığın sunduğu doğal risk ve ödülün yanı sıra, kendine özgü bir faydası yok. Aşırı oynaklıkla ilgili sorun, her iki şekilde de gidebilmesidir.

Bunun yerine Hex, Bitcoin sahiplerinin HODLing sırasında kriptolarına ilgi duymaları için bir yol sunuyor. Sabit bir süre için sahibinin HEX'ini kilitlemek, tokenın takdir edilmesini teşvik ediyor.

Bu, Bitcoin madencilerinin piyasayı etkilediği şekilde benzer şekilde çalışır. Çoğu zaman, piyasada düşüş eğilimi görüldüğünde, madenciler BTC'lerini satmayı reddederler. Bu da piyasa arzını zayıflatır, satış baskısını azaltır ve böylece fiyatı yükseltir.

Bununla birlikte, madencilerin düşen bir piyasaya karşı teslim olması ve HODL yerine satış yapması çok daha tipiktir - özellikle de binekleri satma baskısı söz konusu olduğunda. Arzın kontrol edildiği HEX durumunda, yatırımcılar fonlarını kilitli tutmaya (diğer bir deyişle onları hisseye) motive edilir. Bu satış baskısını azaltır ve piyasa değerini yükseltir. Madencilere gelen enflasyon ikramiyeleri yerine yatırımcılara geri verilir.

HEX Stake Etme Nasıl Çalışır?

Bitcoin madencileri benzetmesi açıklama için yararlı olsa da, gerçekte madencilerin HEX'e herhangi bir katılımı söz konusu değildir. Yatırımcılar, stake ederken, HEX'i belirli bir süre tutacaklarına söz verirler. Bunu yaparak, stake edilen HEX'in bir yüzdesine faiz kredisi verir. Bu geri ödeme yüzdesi, herhangi bir zamanda kaç HEX sahibinin stake yaptığına bağlıdır. Sahiplerin yalnızca% 1'i hisseye sahipse, yıllık yatırım getirisi (ROI)% 369'u aşabilir. Sahiplerin% 10'u hisseye sahipse, stake sahiplerinin ortalama yatırım getirisi % 36,9'a düşecek ve bu böyle devam edecek. HEX sahiplerinin maksimum % 99'u hisseye sahipse, minimum % 3,69 ROI, stake sahiplerine yine de sunulacaktır.

Stake miktarı ne kadar uzun süre tutulursa, o kadar fazla bonus alınır. Örneğin, Hex, yatırımcıları her ekstra hisse taahhüdü yılı için bir hafta boyunca tüm hisse taahhütlerinde ödenecek% 20 bonus hisse ile ödüllendirir.

Hex.win web sitesi aracılığıyla stake ederken, faiz ödemeleri, stake döneminin sona erme tarihinde HEX'te tahsis edilir. Bu süre sona erdiğinde, sahipler tokenleri ya yeniden bahis yapabilir ya da elden çıkarabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ