Bu yazımızda sizlere Hifi Finance (MFT) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve MFT Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Hifi Finance (MFT) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi MFT Coin

Bu yazımızda sizlere Hifi Finance (MFT) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve MFT Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Hifi Finance (MFT) Nedir?

Hifi Finance (eski adıyla Mainframe), herkesin dijital varlıklarına karşı borç almasına izin veren bir borç verme protokolüdür. Hifi, belirli bir gelecek tarihte uzlaşan zincir üstü bir yükümlülüğü temsil eden tahvil benzeri bir araç kullanır. Belirtilmiş borç, sabit oranlı, sabit vadeli borç verme ve borçlanmayı mümkün kılar.

Mainframe Token (MFT), Hifi Finance'in yerel yardımcı program tokenidir ve aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

Yönetişim: MFT token sahipleri protokol yönetimine katılabilir ve iyileştirme tekliflerine oy verebilir.

Ekosistem Ödülleri: Ekosisteme katkıda bulunanları ödüllendirmek.

Hifi Finans platformu aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

Borç: Sabit oranlı, sabit vadeli borç jetonlarını basmak için bir kasaya teminat yatırın. Bu borç tokenleri, kullanıcıların teminat jetonlarını satmadan uzun vadeli, verim çiftliği veya diğer stratejik ticaretleri takip etmelerini sağlayan anında likidite için takas edilebilir.

Borç Verme: İndirim için sabit oranlı, sabit vadeli borç tokenleri satın alın. Vade sona erdiğinde, kredi verenlere yatırımlarından tahmin edilebilir bir getiri sağlayan nominal değer için itfa edilebilirler.

Likidite Sağlayın: Bir Otomatik Piyasa Yapıcıda (AMM) borç jetonları ve sabit paralar arasında likidite sağlayarak işlem ücretleri kazanın.

Hifi Finance (eski adıyla Mainframe), tokenini 2018 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürdü ve toplam token arzı 10.000.000.000 token oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ