Eski Demokrat Başkan Adayı Hillary Clinton, sonunda tüm ülkeleri zayıflatma gücüne sahip olduklarını söyleyerek kripto para birimlerini hedef aldı.

Eski Demokrat Başkan Adayı Hillary Clinton, sonunda tüm ülkeleri zayıflatma gücüne sahip olduklarını söyleyerek kripto para birimlerini hedef aldı. Clinton, Cuma günü Singapur'da Bloomberg Yeni Ekonomik Forumu'ndaki bir panel tartışması sırasında video aracılığıyla, dünya çapındaki hükümetlerin dezenformasyon ve yapay zeka da dahil olmak üzere bir dizi yeni zorlukla karşı karşıya olduğunu söyledi. Dünyanın dört bir yanındaki yetkililer, kripto para birimlerinin tehlikeleriyle ilgili endişelerini dile getirdiler.

“Onlarla Ticaret Yapmak İçin Yeni Dijital Paralar Çıkarmak, Para Birimlerini Baltalama Potansiyeline Sahip”

“Ulus devletlerin daha fazla dikkat etmeye başladığını umduğum bir alan daha, kripto para biriminin yükselişi . çünkü onlarla yatırım yapmak için yeni dijital  paralar çıkarmak için çok ilginç ve biraz egzotik bir çaba gibi görünen şey, para birimlerini baltalama potansiyeline sahip. Hillary Clinton konferansta, "Belki küçük olanlardan başlayıp çok daha büyük olan, ülkeleri istikrarsızlaştırmak için rezerv para birimi olarak doların rolünü baltalıyor" ,dedi. Clinton'ın yorumları, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i "çok büyük bir hacker grubu ve dezenformasyon ve siber savaşla uğraşanlar" konuşlandırmakla suçlayarak eleştirirken geldi.

 

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler kripto para birimleriyle ilgili endişelerini dile getiriyor.

Daha önce bildirildiği gibi, Perşembe günü Sidney Diyaloğu'na video konferans yoluyla hitap eden Hindistan Başbakanı Narendra Modi, kripto para biriminin yanlış ellere geçmemesini ve gençlerimizi mahvetmemesini sağlamak için demokratik ulusların birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Hindistan Başbakanı konferans sırasında kripto para birimleri ve Hindistan'ın dijital devrimi hakkında konuştu. “Deniz yatağından siber ve uzaya kadar çeşitli tehditler karşısında yeni riskler ve yeni çatışma biçimleriyle karşı karşıyayız. Indian Priminister, teknoloji şimdiden küresel rekabetin önemli bir aracı ve gelecekteki uluslararası düzeni şekillendirmenin anahtarı haline geldi”, dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ