Hindistan'daki koronavirüs pandemisi nedeniyle havaalanları ve kara sınırları kapanırken, ülkenin altın ithalatı büyük bir darbe aldı.

Hindistan Altın İthalatı, COVID-19 Kilitlenmeleri Arasında Sert Düştü

Hindistan'daki koronavirüs pandemisi nedeniyle havaalanları ve kara sınırları kapanırken, ülkenin altın ithalatı büyük bir darbe aldı.

Kıymetli maden yoluyla serveti korumak isteyenler kuyumcu dükkanlarının kapalı olduğunu görüyor. Bu arada, Bitcoin (BTC), özellikle COVID-19'a bağlı ekonomik kilitlenmelerin tedarik zinciri şoklarına neden olmaya devam etmesi nedeniyle, kendisini altına karşı alternatif bir alternatif olarak sunmaya devam ediyor.

Nisan ayında Hindistan’ın altın ithalatı yaklaşık 10 yılın en düşük aylık değerine geriledi.

Mart ayında ithalat rakamları 13 tona ulaşırken, Çin'den sonra ikinci büyük altın tüketicisi olan Hindistan sadece 60 kilo aldı ve% 99,5'lik bir düşüşe işaret etti.

Düşen altın ithalatı, Hindistan'ın Mart ayının sonundan beri kilitleme modunda kalması nedeniyle COVID-19 salgınının neden olduğu ekonomik kapanmalardan kaynaklanıyor.

Altın ithalatı aşağı yönlü büyük bir dalışla Hindistan'daki mücevher mağazaları kapanmaya zorlandı. Gerçekten de, ülkenin 4.6 milyondan fazla çalışanı olan ve Hindistan'ın GSYİH'sına% 7 katkıda bulunan Mücevher ve Altın sektörü, devam eden salgından ciddi zarar görme tehlikesi ile karşı karşıya.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ