Hindistan Başbakanı Narendra Modi Perşembe günü Sydney Diyaloguna video konferans yoluyla hitap ederken, demokratik ulusların kripto para biriminin yanlış ellere geçmemesini ve gençlerimizi mahvetmemesini sağlamak için birlikte çalışması gerektiğini

Hindistan Başbakanı Narendra Modi Perşembe günü Sydney Diyaloguna video konferans yoluyla hitap ederken, demokratik ulusların kripto para biriminin yanlış ellere geçmemesini ve gençlerimizi mahvetmemesini sağlamak için birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Hindistan Başbakanı konferans sırasında kripto para birimleri ve Hindistan'ın dijital devrimi hakkında konuştu.

 

 PM Modi, Kripto Gibi Yeni Teknolojilerle İlgili Riskler Konusunda Uyardı

Hindistan Başbakanı Narendra Modi bugün Dijital Çağın etkisinin altını çizerek, teknolojinin ve verilerin yeni silahlar haline geldiği bir çağda yaşanan “değişim çağındayız” dedi. “Örneğin, kripto para birimi veya Bitcoin alın. Tüm demokratik ulusların bu konuda birlikte çalışması ve gençliğimizi şımartabilecek yanlış ellere geçmemesini sağlamak önemlidir” dedi. Başbakan, dünyanın ilerleme ve refah için yeni bir fırsatlar çağı başlattığını söyledi.

Başbakan Modi Daha Önce Kara Para Aklamada Kripto Kullanımıyla İlgili Endişelerini Dile Getirmiş

“Deniz yatağından siber ve uzaya kadar çeşitli tehditler karşısında yeni riskler ve yeni çatışma biçimleriyle karşı karşıyayız. Modi konferansa hitaben yaptığı konuşmada, teknoloji şimdiden küresel rekabetin önemli bir aracı ve gelecekteki uluslararası düzeni şekillendirmenin anahtarı haline geldi” dedi. Daha önce bildirildiği gibi, Başbakan Modi geçen hafta kripto para birimleri üzerine bir toplantıya başkanlık etti ve kripto para birimlerinin kara para aklama ve terör finansmanında kullanılması konusundaki endişelerini dile getirdi. Hindistan hükümeti, önümüzdeki Kış Parlamento Oturumunda sunulabilecek kripto para birimiyle ilgili kapsamlı bir yasa tasarısı sunmaya hazır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ