Hindistan Başbakanı Narendra Modi, kripto para birimiyle ilgili bir toplantıya başkanlık ederek konuyla ilgili çeşitli paydaşlar arasındaki kapsamlı tartışmaları gözden geçirdi.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, kripto para birimiyle ilgili bir toplantıya başkanlık ederek konuyla ilgili çeşitli paydaşlar arasındaki kapsamlı tartışmaları gözden geçirdi. Hindistan Başbakanı Narendra Modi, konuyla ilgili çeşitli paydaşlar arasındaki kapsamlı tartışmaları gözden geçirerek kripto para birimiyle ilgili bir toplantıya başkanlık etti.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi Cumartesi günü kripto para birimleri üzerine bir toplantıya başkanlık etti ve kripto para birimlerinin kara para aklama ve terör finansmanında kullanılması konusundaki endişelerini dile getirdi. Toplantı, Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das'ın yatırımcıları kripto para birimleri konusunda uyarmasının ardından geldi. Raporda, “Düzenlenmemiş kripto piyasalarının kara para aklama ve terörün finansmanı için bir yol haline gelmesine izin verilemeyeceği de tartışıldı” dedi.

Hükümet, Kripto Getirilerini Abartarak Gençleri Yanıltma Girişimlerini Engellemek İstiyor

İşlemlerden haberdar olan kişilere göre, geri dönüşleri abartarak ve şeffaf olmayan reklamlar kullanarak gençleri yanıltmaya yönelik girişimlerin durdurulması gerektiği şiddetle hissedildi. Tartışmalara atıfta bulunarak, düzenlenmemiş kripto piyasalarının kara para aklama ve terör finansmanı için bir yol haline gelmemesi gerektiğini söylediler. Yüksek profilli inceleme, Pazartesi günü endüstri temsilcileri ve paydaşlarla finans konusundaki parlamento komitesinin kripto para birimiyle ilgili toplantısı öncesinde geliyor. Gelecekte, merkez kripto konusunda ileriye dönük ve ilerici adımlar atarak, tartışılacak ve karar verilecek.

Merkezin Kripto Faturasını Kış Oturumu'nda Masaya Koyması Muhtemel.

Hindistan hükümeti, önümüzdeki Kış Parlamento Oturumunda sunulabilecek kripto para birimiyle ilgili kapsamlı bir yasa tasarısı hazırlamaya hazır. Daimi Finans Komitesi'nin bir sonraki toplantıda kripto para birimleri hakkında görüşmeler yapması planlanıyor. Daha önce, Hindistan Merkez Bankası kripto para birimleri konusundaki çekincesini açıkça iletmişti. Merkez bankası, dijital varlıklarla ilgili ciddi endişeleri olduğunu belirterek, sanal para kullanımı konusundaki tutarlı pozisyonunu yeniden teyit ederek, dijital varlıklar üzerindeki pozisyonunu netleştirdi. Bununla birlikte, hükümetin ülkede kripto para birimlerini tamamen yasaklaması pek olası değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ