Reuters raporuna göre, Hindistan Başbakanı Narendra Modi Cuma günü yaptığı açıklamada, kripto para birimleri gibi gelişen teknolojilerin demokrasiyi baltalamak için değil, güçlendirmek için kullanılması gerektiğini söyledi.

Reuters raporuna göre, Hindistan Başbakanı Narendra Modi Cuma günü yaptığı açıklamada, kripto para birimleri gibi gelişen teknolojilerin demokrasiyi baltalamak için değil, güçlendirmek için kullanılması gerektiğini söyledi. Hindistan'daki politika yapıcılar, dijital para birimlerinde düzenlenmemiş işlemlerin makroekonomik ve finansal istikrara zarar verebileceğini söylüyor. Başlangıçta kripto para birimlerini yasaklamayı planladıktan sonra, Hindistan Merkezi Hükümeti bunun yerine kullanımlarını düzenleyen bir yasayı düşünüyor.

“Kripto Para Birimleri Demokrasiyi Güçlendirmek İçin Kullanılmalı, Onu Baltalamak İçin Değil.”

Hindistan Başbakanı, ABD Başkanı Joe Biden'in ev sahipliğinde düzenlenen sanal bir zirvede, "Sosyal medya ve kripto para birimleri gibi gelişen teknolojiler için küresel normları ortaklaşa şekillendirmeliyiz, böylece demokrasiyi zayıflatmak için değil, güçlendirmek için kullanılırlar" dedi. Endüstri tahminlerine göre, Hindistan'da tahmini olarak 15 milyon ila 20 milyon kripto para yatırımcısı var ve toplam kripto varlıkları yaklaşık 400 milyar Hint rupisi. Ancak, aynı şeyi bildirecek resmi bir hükümet verisi yok. Hindistan Merkezi Hükümeti, kripto endüstrisinin çerçevesini belirlemesi beklenen parlamentonun mevcut oturumunda bir kripto düzenleme tasarısı sunacak.

Hindistan Başbakanı, Demokratik Ülkeleri Kripto Para Birimlerini Düzenlemek İçin Bir Araya Gelmeye Çağırdı

Daha önce bildirildiği gibi, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Sidney Diyaloğu'na video konferans yoluyla hitap ederken, demokratik ulusların kripto para biriminin yanlış ellere geçmemesini ve gençlerimizi mahvetmemesini sağlamak için birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Hindistan Başbakanı konferans sırasında kripto para birimleri ve Hindistan'ın dijital devrimi hakkında konuştu. Hindistan Başbakanı Narendra Modi bugün Dijital Çağın etkisinin altını çizerek, "Tüm demokratik ulusların bu konuda birlikte çalışması ve gençliğimizi bozabilecek yanlış ellere geçmemesini sağlamak önemlidir" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ