Şangay Kompozit Endeksi ve Hindistan'ın Sensex'i de dahil olmak üzere Asya borsaları haftaya daha düşük bir açılışla başladı. Bitcoin, Bearish görünümünü sürdürmeye devam ediyor.

Hindistan, Çin Dahil Asya Pazarları Açıldı Bitcoin Bu Seviyelerde

Şangay Kompozit Endeksi ve Hindistan'ın Sensex'i de dahil olmak üzere Asya borsaları haftaya daha düşük bir açılışla başladı. Bitcoin, Bearish görünümünü sürdürmeye devam ediyor.

Dünyadaki borsalar, yükselen Coronavirus vakaları ve ham petrol fiyatlarının düşmesiyle ortasında bir düşüşe geçti. Batı Teksas Orta (WTI) fiyatları varil başına 20,28 dolar.

S&P 500 vadeli işlemleri % 1.1 düştü ve S&P 500 Endeksi % 3.4 düşüş gösterdi

Çin’in Şangay Kompozit Endeksi %1,59  değer kaybetti

Hong Kong’un Hang Seng Endeksi  % 1,29 değer kaybetti

NSE Nifty 50 Endeksi % 1,99 değer kaybetti

Hindistan’ın Sensex ve Nifty, COVID-19 durumunun üzerindeki bulut hâlâ yaklaşırken Pazartesi günü düştü. Parasal otorite tarafından ekonomik durumu korumak için çeşitli önlemler alınmıştır. Ancak IMF, finansal piyasalarda bir salgının uzun vadeli bir etkisinin hissedileceğini öngörüyor.

Uzun süreli bir kilitlenme spekülasyonu nedeniyle Çin’in borsaları düştü

Şangay Kompozit Endeksi, kilitlenmenin aylarca sürebileceği yönündeki spekülasyonlara göre% 1.59 azaldı. Bu olursa, Finansal piyasalarda hayal edilemez bir hasara neden olacaktır. Kritik soru, COVID-19 ile mücadelede mevcut önlemin yeterli olup olmayacağıdır.

Bitcoin: Ayı Görünümü devam ediyor

 Coronavirus krizi üzerindeki belirsizlik, Bitcoin'in Bearish konsolidasyon aşamasının üstesinden gelmesine yardımcı olmadı. Ancak Bitcoin düşüşün ardından hemen toparlandı fiyat yazının yazıldığı sırada 6.300 dolar seviyelerinde.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ