Hindistan'ın en büyük borç verenlerinden biri olan ICICI bankası, müşterilerini herhangi bir kripto para birimini aktarmak için uluslararası havale hizmetlerini kullanmamaları konusunda uyardı.

Hindistan’da Bu Bankadan Bitcoin ve Kripto Paralara Olumsuz Yaklaşım

Hindistan'ın en büyük borç verenlerinden biri olan ICICI bankası, müşterilerini herhangi bir kripto para birimini aktarmak için uluslararası havale hizmetlerini kullanmamaları konusunda uyardı.

Hindistan’dan kripto paralara engelleme

Hindistan Endüstriyel Kredi ve Yatırım Kurumu kısa süre önce uluslararası bir havale formunda müşterileri beyan etmeye zorlayan bir değişiklik yaptı. Bankanın müşterileri ayrıca, fonların kripto ile uğraşan işletmelere aktarılmaması ve kripto para birimine yapılan herhangi bir yatırımdan elde edilen gelirlerin olmaması gerektiği konusunda uyarıldı.

Hindistan kripto borsası Unocoin'in CEO'su ve kurucu ortağı Sathvik Vishwanath, Forkast.News'e verdiği bir röportajda, yerel endüstri zaten oldukça olgun olduğu için ülke dışında kripto satın almaya çalışan çok fazla insan görmediğini söyledi. Ancak devam eden düzenleyici belirsizliği yansıtarak şunları ekledi: “Bitcoin gelecekte Hintliler için hükümet tarafından desteklenmeyebilir. Dolayısıyla, bu açıdan bakarsak, kripto para birimine doğrudan ülkenin kendisinde yönelmek istemeyen ancak onu ülke dışına çıkarmaya çalışan bazı kişiler olacağını düşünüyorum. Ama bu oran oldukça küçük.”

Hindistan'daki bankacılık ve diğer finans sektörü işletmeleri, Hindistan Merkez Bankası'nın 2018'de kriptoyu fiilen yasakladığını ilan eden bir genelge yayınlamasından bu yana müşterilerin kripto para birimlerine maruz kalmasını sınırlamaya çalışıyor. Genelge, geçen yıl Mart ayında Yüksek Mahkeme tarafından geçersiz kılındı, ve RBI o zamandan beri artık geçerli olmadığını açıklamak zorunda kaldı. Ülkedeki kriptonun durumu, onunla ilgili yasal önlemlerin alınmasına kadar belirsizliğini koruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ