Dünyanın en büyük altıncı ekonomisi şimdi devlet okullarında eğitimi desteklemek için blockchain destekli çözümleri birleştirmeyi planladığından Blockchain teknolojisinin tamamı Hindistan'ı rahatsız edecek şekilde ayarlandı.

Hindistan Eğitim Sisteminde Devrim Yaratmak İçin Blockchain Teknolojisine Odaklanacak

Hindistan Basın Vakfı'nın bir raporuna göre, Telekomünikasyon ve BT Bakanı Ravi Shankar Prasad, Bengaluru'daki Blockchain Teknolojisinde Mükemmellik Merkezi'nin [CoE] açılışında konuşurken şu ifadeleri kullandı:

“İlköğretimde blockchain'den nasıl yararlanabileceğimize çok meraklıyım. Aslında bugün size bir görev vereceğim, NIC ekibi. Ülke çapındaki devlet okullarının kalitesini artırmak için iyi bir blockchain teknolojisi uygulaması düşünebilir misiniz? Devlet okulları iyi, özel okullar iyi ama benim görüşüm, dönüşümsel değişim gerçekleştiğinde teknolojiden yararlanabilmemizdir.”

Prasad'ın, yönetim, hazine yönetimi, lojistik, tüketim operasyonlarının yanı sıra tarım, sağlık ve ilköğretim alanlarında çok ihtiyaç duyulan şeffaflığı getirmek amacıyla farklı boyutlarda blockchain teknolojisinden yararlanabilecek çeşitli sektörleri vurguladığı bildirildi.

BT Bakanı, ülkedeki artan girişim sayısından bahsetti.

“Hindistan, 9.000'i teknoloji şirketi olmak üzere 26.000 girişime ev sahipliği yapıyor. NIC, başlangıç hareketinin büyük bir hamisi olabilir. Merkez ve eyalet hükümetlerinin kapılarını açmasını öneriyorum. ”

Bengaluru tabanlı CoE, hükümet departmanlarının bunun için "proof of concept" oluşturma çabalarını kolaylaştırmak amacıyla Hizmet olarak Blockchain teknolojisini sağlamak için "sağlam bir altyapı" olarak adlandırılan bir şey oluşturmak üzere hazırlanmıştır.

 Bir devlet kuruluşu olan Ulusal Bilişim Merkezi'nin (NIC), ülkede altyapı hizmetleri sağlamak ve blockchain yeniliğini desteklemek için CoE ile ortaklık kurduğu bildirildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ