Hindistan Endüstri Derneği Indiatech, ülkenin Maliye Bakanına Birlik Bütçesi 2022-23'te kripto para birimi vergilendirmesine açıklık getirmek için bir mektup yazdı.

Hindistan Endüstri Derneği Indiatech, ülkenin Maliye Bakanına Birlik Bütçesi 2022-23'te kripto para birimi vergilendirmesine açıklık getirmek için bir mektup yazdı.

Hindistan Endüstri Derneği Indiatech, kripto vergilendirmesi hakkında ülkenin Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman'a mektup yazdı. Dernek, Coinswitch Kuber, Wazirx ve Coindcx dahil olmak üzere büyük Hint kripto para borsalarını temsil ediyor. Kripto endüstrisini temsil eden dernek mektubunda, Maliye Bakanından yaklaşmakta olan Birlik Bütçesi 2022-23'te kripto vergilendirmesi konusunda netlik istedi. Hindistan Merkezi Hükümeti yakında kripto para birimlerini düzenleyen bir yasa tasarısı sunmayı planlıyor.

Hint Kripto Endüstrisi Kripto Vergilendirmesi Konusunda Netlik İstiyor

Indiatech ayrıca hükümeti mevcut vergi yasalarını kripto varlıklarını içerecek şekilde değiştirmeye çağırdı. Endüstri Derneğinin Başkanı ve CEO'su Rameesh Kailasam, Ettech'e şunları söyledi: "Bütçe ideal olarak doğrudan vergilendirme konusunda tutarlı kurallar sunmalı ve GST Konseyi vergilendirmenin uygulanabilirliğini detaylandırmalı, aksi takdirde kafa karışıklığı olur." Bazı kripto borsaları mal ve hizmet vergisinden (GST) kaçmakla suçlandı. Hindistan'ın Mal ve Hizmet Vergi İstihbarat Genel Müdürlüğü (DGGI), vergi kaçakçılığı için birkaç kripto firmasını inceliyor. DGGI kısa süre önce ülkedeki büyük kripto borsalarına baskın düzenledi ve “büyük” GST kaçakçılığını keşfetti.

Indiatech, Maliye Bakanını Kripto Para Birimlerini Para Birimleri Yerine Dijital Varlıklar Olarak Tanımaya Çağırıyor

Endüstri Derneği, Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman'ı kripto para birimlerini para birimleri yerine dijital varlıklar olarak tanımaya çağırdı. Dernek ayrıca, yalnızca borsa komisyonlarında sabit bir %18 GST uygulanmasını tavsiye etti. Hindistan'ın hala kripto endüstrisini doğrudan yöneten bir yasası yok. Parlamentonun kış oturumunda değerlendirilmek üzere bir kripto para yasa tasarısı listelendi, ancak kabul edilmedi ve Hindistan Hükümetinin şimdi tasarıyı yeniden üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Hindistan Merkez Bankası daha önce bu sektörle ilgili görüşlerini dile getirmişti ve kripto para birimlerinin yasaklanmasından yana.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ