Hindistan Başbakanı Narender Modi Salı gecesi 21 günlük bir kilitlenme olduğunu duyurdu. Ancak, borsalar küresel salgının ortasında açık kalacak.

Hindistan Finansal Piyasalar Kilitlenmeye Başladığında, Bitcoin Nasıl Tepki Verecek?

Hindistan Başbakanı Narender Modi Salı gecesi 21 günlük bir kilitlenme olduğunu duyurdu. Ancak, borsalar küresel salgının ortasında açık kalacak.

Hindistan, yeni koronavirüsün yayılmasını kontrol etmek için önümüzdeki 21 gün boyunca tamamen kilit altında. Hindistan borsaları Çarşamba günü olumlu bir ralli ile başladı ancak kısa sürede geriledi. Kilitlenmenin insanların yaşamları ve ülke ekonomisi üzerinde ciddi bir etkisi olacaktır.

Bitcoin'in kilitlenmelerin ortasında düşmesi muhtemel

Hindistan, tüm şehirleri kilit altına alan tek ülke değil, dünyadaki birçok ülke de küresel salgınla mücadele etmek için katı önlemler aldı. Kilitlenmelerin kripto piyasası üzerindeki etkisi de, Bitcoin'in bu ay altı yılın en yüksek seviyesine ulaşmasıyla oldukça belirgindir. Bitcoin için kısa vadeli tahmin oldukça düşüyor.

Finansal piyasalar küresel salgının ortasında çökmeye devam ediyor.

 İşsizlik oranı tüm dünyada artmaya devam ettikçe, finansal piyasalar küresel salgının ortasında çöküyor. 12 Mart'ta kabaca % 50 düştüğü için Bitcoin de bir istisna değildir. Hindistan finansal piyasalarındaki çöküşün kripto piyasası üzerinde olumsuz bir etkisi olması muhtemeldir. Hindistan Yüksek Mahkemesi, bu ayın başlarında ülkedeki kripto para birimlerine yönelik bankacılık yasağını kaldırdı. Önde gelen kripto para birimi bitcoin şu anda 6.600 $ 'ın biraz üzerinde işlem görüyor. Fiyatın önümüzdeki günlerde düşmesi bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ