Hindistan Hükümeti Bitcoin İçin Hala Endişeli

Geçtiğimiz haftalarda Hindistan Merkez Bankası kendi kripto paraları üzerinde çalıştıklarını açıklamışlardı. Fakat şuan ki durumda bazı hükümet yetkilileri bu karar için endişeli olarak gözüküyor. Endişe sebepleri ise Kripto paraların karapara aklama da kullanılabilecek olması.

Hintli bir  yayın olan  The Economic Times'a göre ,  ülkedeki devlet kurumları, bit yorgunluğuna bağlı olabilecek yasadışı faaliyetlerden endişe ediyorlar. İsimsiz bir kaynak, SIT görev gücünün şu anda bu endişeler hakkında bir rapor hazırladığını ve nihai taslağın bir ay içinde tamamlanması gerektiğini söyledi.

Bu açıklamanın ardından, Hindistan'ın gelir vergisi ajansının kara para aklama ve yasadışı yayınlarla da ilgili olduğunu bildirdi. Üst düzey vergi dairesi yetkilisi, "Bu para birimi ile büyük karapara aklama yapılıyor" dedi. Dahası, bir Hint merkez bankası yetkilisi, 13 Eylül'de basına verdiği demeçte, kurumun halen Bitcoin hakkında huzursuz hissettiğini söyledi. Hindistan Merkez Bankasının (RBI) İcra Direktörü Sudarshan Sen, "Fiat dışı kripto para birimleri açısından, rahat olmadığımızı düşünüyorum" diye açıkladı.

Hükümetin Görüşüne rağmen, Bitcoin Hindistan'da Kullanımı Artıyor

RBI direktörünün açıklamalarından sonra, Bitcoin'e dayalı ticaret platformu Unocoin, merkez bankasının görüşlerine rağmen bitkinin ülkede başarılı olduğunu söyledi.


Hint Bitcoin ekosistemi gelişiyor - Delhi, Bengaluru ve Mumbai gibi metropol şehirlerinde , günün her saatinde sıcaklık kontrollü odalarda çalışan çok sayıda mevcut madencilik odaları var" olarak bildirdi Unicoin

Şirket, yerel Hint Bitcoin işlemlerinin katlanarak arttığını söyledi. 2016 yılının sonuna gelindiğinde, ülkede  500'den fazla Bitcoin kabul eden işyeri vardı. Olarak nitelendirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ