Mumbai'deki vergi makamları Cuma günü, Binance'in sahip olduğu kripto borsası WazirX'in vergi kaçakçılığını ortaya çıkardıklarını duyurdular.

 Mumbai'deki vergi makamları Cuma günü, Binance'in sahip olduğu kripto borsası WazirX'in vergi kaçakçılığını ortaya çıkardıklarını duyurdular. Mumbai Bölgesi GST Mumbai Doğu Komiserliğinden yapılan açıklamaya göre, "WazirX kripto para borsasının ticari faaliyetlerini araştırırken 40,5 sterlinlik GST kaçakçılığı tespit etti. "

Bu miktar 6 milyon dolardan fazlaya tekabül ediyor. WazirX, Kasım 2019'da kripto borsası Binance tarafından satın alındı. Komisyon, Cuma günü yaptığı açıklamada, diğer kripto borsalarını da araştırdığını belirtti.

Komiser, "Yukarıdaki dava, CGST Mumbai Bölgesi tarafından başlatılan yoğun veri madenciliğine ve veri analitiğine dayanan özel vergi kaçakçılığı girişiminin bir parçası" dedi ve ekledi:

"CGST Mumbai bölgesinin yetkilileri, olası vergi kaçakçılığı alanlarını belirlemek için e-ticaret, çevrimiçi oyun, Fungible Tokens gibi gelişmekte olan ekonomik alanla ilgili ticari işlemleri araştırıyor. CGST departmanı, Mumbai bölgesine düşen tüm kripto para borsalarını kapsayacak. "

Bugün Hindistan'da kripto için hala kararsız düzenleyici çerçevenin daha geniş zemini göz önüne alındığında, hamleler dikkate değer. The Economic Times'tan bir rapora göre, diğer borsalar WazirX soruşturması ışığında araştırmaya ve incelemeye tabi tutuldu.

Rapora göre, Maliye Bakanlığı'na bağlı bir kolluk kuvveti olan GST İstihbarat Genel Müdürlüğü de soruşturmalara katılıyor.Raporda adı geçen borsalar arasında Times raporuna göre CoinDCX, Unocoin, Coinswitch Kuber ve BuyUCoin yer alıyor. CoinDesk'e göre aramalar Cumartesi günü gerçekleşti.

CoinDesk, WazirX'e göre şunları bildirdi: "Ödenen GST'nin farklı bir hesaplamasına yol açan bileşenlerden birinin yorumlanmasında bir belirsizlik vardı. Ancak, işbirlikçi ve uyumlu olmak için gönüllü olarak ek GST ödedik.  Vergi kaçırmak gibi bir niyetimiz yok."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ