Tanınmış Bollywood yönetmeni Anurag Kashyap, Hintli tüketicilere uluslararası sanat getirmeyi amaçlayan bir blockchain tabanlı isteğe bağlı video platformunu destekliyor.

Hindistan İlk Blockchain Destekli VOD Platformuna Hazırlanıyor

Tanınmış Bollywood yönetmeni Anurag Kashyap, Hintli tüketicilere uluslararası sanat getirmeyi amaçlayan bir blockchain tabanlı isteğe bağlı video platformunu destekliyor.

Gangs of Wasseypur ve Black Friday gibi filmlerle tanınan Bollywood yönetmeni Anurag Kashyap, bir blockchain girişimini destekliyor. Platform, geniş bir tiyatro yayını olmayan Hintli müşterilere uluslararası bağımsız filmler getirmeyi hedefliyor. Hindistan hükümeti, ülkedeki blok zinciri işleri arttıkça teknolojiyle de ilgili.

“Blockchain, Hint Dağıtım Bilmecesini Çözebilir”

Screendaily raporuna göre, Anurag Kashyap, blockchain teknolojisinin Hint dağıtım bilmecesini çözmesine yardımcı olabileceğini söyledi. Teknolojinin şeffaflık getirebileceğini ve Hindistan'daki film yapımcılarının karşılaştığı birçok sorunu çözebileceğini de sözlerine ekledi. Platformun o kadar şeffaf olduğunu, filmi kimin nerede izlediğini bulabileceğinizi söyledi.

MyNK'nin Beta Sürümü Çıktı

 Blockchain destekli OTT platformunun beta sürümü çıktı. Bollywood yönetmeni ayrıca Netflix ve Amazon gibi akış devlerinin potansiyel rekabetinden bahsetti. Hintli film severlerin ülkede geniş bir kitleye sahip Uluslararası sinemadan mahrum bırakıldığına inanıyor ve myNK bu sorunu çözmeyi amaçlıyor. Hindistan’ın ilk blockchain tabanlı isteğe bağlı video platformu, Hindistan ve Singapur merkezli MinersInc aracılığıyla kullanıma sunuldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ