Hindistan hükümeti, COVID 19 durumları artmaya devam ettikçe ülke çapında kilitlenmeyi iki hafta daha uzattığını duyurdu.

Hindistan’ın Sokağa Çıkma Yasağını İki Hafta Daha Uzatması  Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Hindistan hükümeti, COVID 19 durumları artmaya devam ettikçe ülke çapında kilitlenmeyi iki hafta daha uzattığını duyurdu.

Hindistan merkezi hükümeti 4 Mayıs'tan itibaren iki hafta daha ülke çapında kilitlenmeyi uzattığını duyurdu. Ancak, bu kez hükümet daha az olmayan alanlarda kısıtlamaları azaltmaya izin verdi. Turuncu ve yeşil bir bölge olarak sınıflandırılan vakaların hiçbiri yoktur. Vaka sayısının daha yüksek olduğu yerler, katı kilitlemenin önceki gibi devam edeceğini söyledi.

Hindistan, enfekte vakaların sayısı her gün katlanarak artmaya devam ettiği için Mart ayının son haftasından beri kilit altında. Bu gibi zamanlarda, insanlar kripto para biriminden ziyade nakit paraya bağımlıdır, çünkü nakit, insanların bitcoin'in yapamayacağı gerekli günlük malzemeleri satın almasına yardımcı olabilir. Bunun dışında, ülkedeki insanların şu anki ilgisi büyük olasılıkla bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapmak olmayacak. Önde gelen kripto para birimi hala bir ödeme aracı olarak değil, çoğu ülkede bir değer deposu olarak kabul ediliyor. Diğer bazı ülkeler ekonomilerini kademeli olarak açmaya başlıyor.

Hindistan İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan en son yönergeler, ülkedeki daha az kirli alanlara kayda değer ölçüde rahatlama sağlamıştır. Daha az enfekte bölgeler turuncu ve yeşil bölgeler olarak sınıflandırılır. Turuncu bölgelerde, bireylerin ve araçların bölgeler arası hareketine faaliyetler için izin verilecektir. Yönergelere göre, dört tekerlekli araçların sürücü ve iki tekerlekli araçlarda izin verilen pillion sürüşü dışında maksimum iki yolcu olacaktır. Bununla birlikte, okullar, kolejler ve eğitim kurumları, bulundukları bölgelere rağmen ülke çapında yakın kalacaktır.

 Yazım sırasında, bitcoin fiyatı son yedi günde yaklaşık % 18 artışla 8.800 $ 'ın biraz üzerinde işlem görüyor. Bitcoin'in son boğa koşusu, büyük oyuncuların yarılanma anlatımını kullanarak küçük tüccarlar oynadığına inanan birkaç balina tarafından sahte olarak kabul edildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ