Bloomberg raporuna göre , Hindistan'ın ilk kripto para birimi tek boynuzlu atı CoinDCX, hükümet düzenlemeleri izin verir vermez, ilk halka arzı gerçekleştirmeyi planlıyor

Bloomberg raporuna göre , Hindistan'ın ilk kripto para birimi tek boynuzlu atı CoinDCX, hükümet düzenlemelere izin verir vermez, ilk halka arzı gerçekleştirmeyi planlıyor. CoinDCX'in kurucu ortağı Neeraj Khandelwal açıkladı. Khandelwal Pazartesi günü Bloomberg Television ile yaptığı röportajda, hisse satışının Coinbase Global Inc.'in bu yılın başlarındaki ABD listesine benzer şekilde Hindistan'ın dijital varlık endüstrisi için kilit bir güven oyu olacağını söyledi.

“CoinDCX'in Halka Arzı İle Bir Güven Düzeyi Aşılamak İstiyoruz”

Khandelwal, “Hükümet veya durumlar bize izin verir vermez halka arz için çalışacağız” dedi. “Bir halka arz, tıpkı Coinbase halka arzının kripto piyasalarına çok fazla güven vermesi gibi, sektöre meşruiyet verir. Benzer şekilde, CoinDCX'in halka arzı ile benzer bir güven düzeyi aşılamak istiyoruz ”dedi. Khandelwal, firmanın gelen hükümet düzenlemelerine bağlı olarak "kesin bir zaman çizelgesine" karar vereceğini söyledi. “Sektörü daha da büyütmek için kesinlikle buna bakacağız” dedi.

Hindistan'ın Merkezi Hükümeti Kripto Para Birimlerini Düzenlemek İçin Bir Yasa Tasarısı Hazırlıyor

Merkezi Hükümet kripto para birimlerini düzenlemek için bir yasa tasarısı hazırlarken, CoinDCX'in genişleme planları, endüstrinin Hindistan'daki geleceği için kritik bir zamanda geliyor. Merkez Bankası, resmi bir merkez bankası destekli dijital para birimi oluştururken tüm özel kripto para birimlerinin yasaklanmasını istiyor. Ancak hükümet, blok zinciri teknolojisini teşvik etmek için istisnalara açıktır. Hintli düzenleyiciler, gelişen endüstriye karşı duruşlarında ileri geri gittiler. Ülke, 2018'de kripto işlemlerini etkin bir şekilde yasakladı, ancak bu kısıtlama geçen yıl Yüksek Mahkeme tarafından kaldırıldı. Khandelwal, önerilen mevzuatın yatırımcılar ve CoinDCX gibi firmalar için netlik sağladığı için olumlu bir etkisi olacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ