Hindistan'ın önde gelen kripto para borsası CoinSwitch Kuber, C Serisi finansman turunda 260 milyon dolar toplayarak tek boynuzlu at kulübüne katıldı

Hindistan'ın önde gelen kripto para borsası CoinSwitch Kuber, C Serisi finansman turunda 260 milyon dolar toplayarak tek boynuzlu at kulübüne katıldı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

 Hint kripto para borsası CoinSwitch Kuber, C Serisi finansman turunda 260 milyon dolar toplayarak tek boynuzlu at kulübüne katılıyor.  6 Ekim'deki resmi bir duyuruya göre, yeni fon, kripto borsasını Hint tek boynuzlu atlarının “en tepesine” taşıdı ve firma 1,91 milyar dolarla “Hindistan'ın en değerli kripto şirketi” haline geldi.  CoinSwitch Kuber, platforma 50 milyon Hintliyi dahil etmeyi ve yeni hizmetler sunmayı planlıyor.

Coinbase Ventures, Finansman Turunu Yönetti

Finansman turu, Coinbase'in risk sermayesi kolu Coinbase Ventures ve Andreessen Horowitz tarafından yönetildi. Sequoia, Paradigm, Ribbit ve Tiger Global gibi önceki yatırımcılar da finansman turuna katıldı. Yeni fonları kullanan kripto borsası, platforma 50 milyon Hintliyi dahil etmeyi ve borç verme ve bahis yapma gibi yeni hizmetler sunmayı planlıyor. Hindistan kripto borsası ayrıca kurumsal düzeyde bir ürün başlatmayı ve daha çeşitli yatırım seçeneklerini desteklemeyi bekliyor. Planlanan diğer girişimler arasında bir inovasyon fonu, kripto için bir kripto eğitim merkezi yer alıyor.

CoinSwitch Kuber, Hindistan'daki En Büyük Kripto Şirketi Oldu

Borsanın kurucu ortağı ve CEO'su Ashish Singhal, "Her evrim bir inanç sıçraması gerektirir, bugün CoinSwitch Kuber'in bir tek boynuzlu ata dönüşmesi ve ülkedeki en büyük kripto şirketi haline gelmesiyle dev bir adım atıyoruz." dedi. CoinSwitch Kuber şu anda WazirX ve CoinDCX gibi platformların yanı sıra Hindistan'daki en büyük kripto borsalarından biri. 2020'deki lansmanından bu yana, kripto borsası Eylül 2021 itibariyle on milyon kullanıcı toplamayı başardı. Nisan ayındaki B Serisi turunda borsa, daha önce Tiger Global de dahil olmak üzere yatırımcılardan 15 milyon dolarlık A Serisi turun ardından 25 milyon dolar topladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ