2.5 milyon dolarlık yeni yatırım, Coinbase Ventures'ın katılımıyla Polychain Capital tarafından yönetiliyor.

Hindistan Kripto Para Borsası CoinDCX, A Serisi Turundan Sadece İki Ay Sonra Daha Fazla Fon Topladı

2.5 milyon dolarlık yeni yatırım, Coinbase Ventures'ın katılımıyla Polychain Capital tarafından yönetiliyor. CoinDCX, bunun Coinbase Ventures’ın “bir Hint blockchain şirketine ilk yatırım” olduğunu söyledi, ancak girişim şirketi zaten Mumbai merkezli Matic Network'te bir yatırımcı.

Yeni sermaye mevcutken CoinDCX, Hindistan'da kripto benimsenmesini teşvik etmek için bir mükemmellik merkezi kurmayı planlıyor, kurucu ortak ve CEO Sumit Gupta verdiği demeçte, borsanın perakende yatırımcılar için çeşitli yeni ürünler de piyasaya sürmeyi planladığını da sözlerine ekledi.

CoinDCX, Hindistan'da kripto bilincinin oluşturulması ve benimsenmesi için 1.3 milyon dolarlık bir taahhütle Mart ayında #TryCrypto girişimini başlattı.

Bu, Polychain’in CoinDCX’e tekrar yönlendirdiği yatırımdır. Polychain Capital'in kurucusu Olaf Carlson-Wee, CoinDCX’in “uzun vadeli ürün yol haritasının” girişim firmasının potansiyeline olan inancını güçlendirdiğini söyledi.

Gupta, CoinDCX'in tüm yatırımcılara ve tüccarlara hitap edecek tam teşekküllü bir kripto platformu oluşturmayı planladığını söyledi.

Coinbase Ventures'ta kurumsal gelişim ve yatırımcı ilişkileri başkanı Shan Aggarwal'a göre, CoinDCX Hindistan'ın lider kripto ticaret platformu olma yolunda “güçlü bir konuma” sahip.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ