Hindistan Maliye Bakanı 1 Şubat'ta ülkenin bütçesini sunacak ve Hindistan kripto sektörü, kripto düzenlemeleri hakkında konuşacağından umutlu.

Hindistan Maliye Bakanı 1 Şubat'ta ülkenin bütçesini sunacak ve Hindistan kripto sektörü, kripto düzenlemeleri hakkında konuşacağından umutlu.

Dünyanın en hızlı büyüyen kripto merkezlerinden biri, bir süredir düzenleyici belirsizlik içinde, ancak birçoğu bunun bir hafta içinde değişeceğini umuyor. 1 Şubat'ta Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman ülkenin bütçesini sunacak ve bazıları onun dijital varlık düzenlemeleri hakkında konuşacağından umutlu.

Kripto Düzenlemeleri Hindistan'da Gri Bir Alanda Kalıyor

Asya ülkesi, Hindistan Rezerv Bankası'ndan (RBI) bankaların dijital para birimi firmaları ile işlem yapmasını yasaklayan hükümete, düzenlemelerin etkinleştirilmesi üzerinde çalışan parlamentoya kapsamlı bir yasak getireceğini söyleyen hükümete kadar kripto düzenlemesinin çeşitli aşamalarından geçti. Bununla birlikte, hiçbiri tutmadı ve Hindistan, hızla büyüyen endüstri için kesin düzenlemelerden yoksun. Daha önce, CoinSwitch Kuber'in baş iş sorumlusu Sharan Nair, yaklaşmakta olan Birlik Bütçesinin düzenleyici netlik getireceğinden, en iyi uygulamaları standartlaştırmaya yardımcı olacağından ve bu gelişmekte olan varlık sınıfı hakkındaki yanlış anlamaları ele alacağından umutlu olduklarını söyledi.

Hindistan Kripto Sektörü, Kripto Düzenlemeleriyle İlgili Olarak Maliye Bakanına Yazmış

Daha önce bildirildiği gibi, Hindistan Endüstri Derneği Indiatech, kripto vergilendirmesi hakkında ülkenin Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman'a yazmıştı. Dernek, Coinswitch Kuber, Wazirx ve Coindcx dahil olmak üzere büyük Hint kripto para borsalarını temsil ediyor. Kripto endüstrisini temsil eden dernek mektubunda, Maliye Bakanından yaklaşmakta olan Birlik Bütçesi 2022-23'te kripto vergilendirmesi konusunda netlik istedi.

Indiatech ayrıca hükümeti mevcut vergi yasalarını kripto varlıklarını içerecek şekilde değiştirmeye çağırdı. Endüstri Derneğinin Başkanı ve CEO'su Rameesh Kailasam, Ettech'e şunları söyledi: "Bütçe ideal olarak doğrudan vergilendirme konusunda tutarlı kurallar sunmalı ve GST Konseyi vergilendirmenin uygulanabilirliğini detaylandırmalı, aksi takdirde kafa karışıklığı olur."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ