Ülkenin Maliye Bakanı, Hindistan'ın Bitcoin'i yakın zamanda bir para birimi olarak yasallaştırmayı düşünmediğini doğruladı.

Ülkenin Maliye Bakanı, Hindistan'ın Bitcoin'i yakın zamanda bir para birimi olarak yasallaştırmayı düşünmediğini doğruladı. Parlamentoda konuşan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, ülkenin Bitcoin vergilendirmesi üzerinde çalıştığı bildirilse bile hükümetin Bitcoin işlem verilerini toplamadığını söyledi. Hindistan'ın kripto para birimleri ile damalı bir ilişkisi var ve hükümet, düzenlemelerle alacağı yönde geç saatlerde karışık sinyaller gönderiyor.

Hindistan Yakında Bir Kripto Para Birimi Düzenlemeleri Yasasını Geçirecek

Daha önce bildirildiği gibi, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, üst düzey yetkililerin dijital para birimine yönelik dostane düzenlemeler üzerinde çalışmaya karar verdiği bir toplantıya başkanlık etti. Ancak bunu, Bitcoin'i bir ödeme yöntemi olarak yasaklama, ancak bir varlık olarak yasallaştırma planlarının raporları izledi. Maliye Bakanı, Hindistan dijital para birimi endüstrisinin dijital varlıkları ödeme için kullanma konusundaki tüm umutlarını sona erdirdi. Merkezi hükümet, kripto para birimlerini düzenlemek için önümüzdeki oturumda parlamentoya bir yasa tasarısı sunmaya hazır.

Hindistan Merkez Bankası'nın Dijital Rupisini Başlatmaya Yaklaştığı Söyleniyor

Hindistan Merkez Bankası'nın (RBI) Dijital Rupisini başlatmaya yaklaştığı söyleniyor. Economic Times'ın haberine göre, Hindistan parlamentosunun alt kanadı Lok Sabha, planlar hakkında kısa süre önce bilgilendirildi. RBI'nin ayrıca, dijital Rupiye yasal geçerlilik kazandırmak ve kapsamını genişletmek için 1934 Hindistan Rezerv Bankası Yasasını değiştirmeyi amaçlayan bir öneriyi parlamentoya taşıdığı bildiriliyor. Çin, bir yıl önce aynı şeyi yaptı ve merkez bankacılığı yasasını şimdi "Renminbi hem fiziksel hem de dijital bir biçim içeriyor" şeklinde değiştirecek şekilde değiştirdi. Bu, dijital Yuanın yasal olarak tanınmasını sağladı. Yine başka bir değişiklik, diğer tüm makul rakipleri merkez bankası dijital para birimine yasakladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ