Hindistan Maliye Bakanı, ülkenin İcra Müdürlüğü (ED) bir dizi kripto borsasını araştırıp bazı ticaret platformlarının varlıklarını dondurduğu için yatırımcıları kripto para birimi konusunda uyardı.

Hindistan Maliye Bakanı, Kripto Yatırımcılarından Borsaları Araştırırken Dikkatli Olmalarını İstiyor

Hindistan Maliye Bakanı Kripto Hakkında Uyarıda Bulundu

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman'ın Cumartesi günü BJP Ekonomik Hücresi tarafından düzenlenen bir etkinlikte kripto para birimi hakkında uyardığı bildirildi. Halkı ve girişimcileri kripto para biriminin para birimi olmadığı konusunda uyardı:

Hükümet zaten uyardı. Sanırım hepimizin düşüncelerimizi paylaşması ve bu konuda biraz temkinli hareket etmesi gerekecek.

Perşembe günü News18, maliye bakanının yatırımcılardan kripto para birimiyle ilgili yeni bir yasanın yakında geleceğini vurgulayarak kripto konusunda dikkatli olmalarını istediğini bildirdi.

Açıklamaları, Hindistan'ın İcra Müdürlüğü (ED) kara para aklama soruşturmalarıyla ilgili olarak kripto para borsalarını araştırırken geldi. Emniyet teşkilatı bu ay en az iki kripto para borsasının varlıklarını dondurdu. Wazirx'in 8 milyon dolar değerindeki banka varlıkları 5 Ağustos'ta donduruldu ve Vauld'un yaklaşık 46 milyon dolar değerindeki banka ve kripto varlıkları geçen hafta donduruldu.

ED'nin iddialarına yanıt veren Vauld, Cumartesi günü ED ile tam işbirliği yaptığını ve Temmuz ayında bir çağrı aldıktan sonra gerekli tüm bilgi ve belgeleri sağladığını ortaya koyan bir bildiri yayınladı. Dondurma kararının, borsa hizmetlerini kısa bir süre kullandıktan sonra hesabı kapatılan bir müşteriye özel olduğunu kaydeden şirket, şunları kaydetti:

Dondurma emrine saygıyla katılmıyoruz. Hindistan dahil her ülkede katı KYC gerekliliklerini uyguluyoruz.

Vauld, "Şirketin, müşterilerinin ve tüm paydaşların çıkarlarını korumak için en iyi hareket tarzımız hakkında yasal tavsiye arıyoruz" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ