Raporlara göre, Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI), ülkenin şu anda düzenlenmemiş kripto pazarını denetleyecek.

Raporlara göre, Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI), ülkenin şu anda düzenlenmemiş kripto pazarını denetleyecek.

Kaynağa dayalı bir rapor, Hindistan'da özel kripto para birimlerine maruz kalan yatırımcıların yasaklanmayacağını doğruladı. Yerel raporlara göre, Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI) ülkenin düzenlenmemiş kripto pazarını denetleyecek gibi görünüyor. Bu raporlar, bir ORF raporunun bir yasağın “teknik olarak pratik olmayacağını” belirtmesinden kısa bir süre sonra geldi. Ayrıca, Hindistan'ın sektörü düzenleyerek bir darknet kripto pazarına izin vermeme konusundaki tutumunu da gerekçelendirdi.

Yatırımcıların Kripto Varlıklarını Açıklamaları İstenecek

NDTV raporuna göre, Hindistan hükümeti tarafından dağıtılan bir kabine notu, kripto para biriminin kripto varlıkları olarak adlandırılacağını ve yatırımcıların varlıklarını ifşa etmesi gerektiğini belirtiyor. Raporda, “Kripto varlığı olanların beyan edip düzenlemeye tabi tutmaları için son tarih belirlenecek” denildi. RBI'nin 29 Kasım'da Parlamento'ya dijital rupi için bir teklif sunduğunu da belirtmek önemlidir. Ancak CBDC taslağının RBI'nin önerdiği yasa tasarısının parçası olmadığı bildiriliyor.

Maliye Bakanı, Bitcoin'in Bir Para Birimi Olarak Düzenlenmeyeceğini Doğruladı

Hindistan'ın kripto para birimleri ile damalı bir ilişkisi var ve hükümet, düzenlemelerle alacağı yönde geç saatlerde karışık sinyaller gönderiyor. Ülkenin Maliye Bakanı, Hindistan'ın Bitcoin'i yakın zamanda bir para birimi olarak yasallaştırmayı düşünmediğini doğruladı. Daha önce bildirildiği gibi, Parlamentoda konuşan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, ülkenin Bitcoin vergilendirmesi üzerinde çalıştığı bildirilse bile hükümetin Bitcoin işlem verilerini toplamadığını söyledi. Şu anda, kripto düzenlemeleri ülkede gri bir alanda. Daha önce Başbakan Narendra Modi, tüm demokratik ülkelerin kriptoyu düzenlemek için bir araya gelmesinin önemli olduğunu söylemişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ