Hindistan

Hindistan'daki Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin popülerliği çok sayıda borsa hareketliliğine neden oldu. BillDesk'in desteklediği Hindistan'ın önde gelen ödeme hizmetleri şirketlerinden Coinome, piyasaya yeni Bitcoin (BTC) exchange servisi sunmaya hazırlanıyor.

Dijital ödemeler alanında BillDesk Hindistan'da bir hanehalkı isminden gelmektedir. 2000 yılında Arthur Andersen firmasının eski çalışanlarından oluşan bir ekip toplanarak Billdesk firmasını kurdular. Günümüzde ödeme hizmetleri ve  ağları birçok finansal kurum tarafından tercih edilmektedir. Hindistan'ın önde gelen kamu bankalarından State Bank of India ve Baroda Bankaları BillDesk firmasına yatırım yaptılar.

BillDesk, Hindistan Merkez Bankası tarafından  Ödemeler ve Yerleşim Sistemleri Yasası ile denetlenen bir katılımcıdır.

Desteklenecek dijital para birimleri

Coinome, kripto para birimlerinden Bitcoin ve Bitcoin Cash ile başlayarak bir yılda 20'nin üzerinde kripto para birimini destekleyerek hızla büyüme planları kuruyor. Şirket, BillDesk'in kripto para birimlerini müşterilere teşvik etmek ve çekmek için ödemeler alanındaki hünerlerini kullanmayı planlıyor.

Coinome CEO'su Vivek Steve Francis'e göre;

Coinome'da insanlara kripto para birimini sunmaktan heyecan duyuyoruz. Hindistan, çok sayıda kripto para birimini destekleyen sınırlı sayıda borsayla, muazzam fırsatlar sunuyor . Hedefimiz önümüzdeki yıl içinde, 20'ye yakın popüler kripto para birimini desteklemek ve Hint vatandaşlarına dijital varlıklarını oluşturmaları için ticari açıdan uygun alternatifler sunmak. BillDesk güvenli çevrimiçi ödemelerdeki uzmanlığı, kripto para birimleri yatırımları, işlemler ve dijital varlıkların teşvik edilmesi nedeniyle Coinome'u destekleyecek.

Hızlı kimlik doğrulama sözü verildi

Coinome, aadhar numarasını (Hindistan vatandaşlarına verilen 12 haneli bir kimlik numarası) veren kullanıcı için hızlı bir şekilde müşteri/hesap onaylamalarını vaat ediyor. Hindistan Rupisi ile işlem yapmak isteyenler için kimlik doğrulamasının tamamlanması zorunlu tutuluyor. Aadhar numarası göndererek ve bağlı bir cep telefonuna gönderilen tek seferlik şifreyi teyit ederek müşteriler anlık olarak kimlik doğrulamasını tamamlayabilecek. 

Damokles borsalarda asılı kaldı

Bitcoin, genç Hintliler için popüler bir yatırım seçeneğidir ve Hindistan'da giderek gelişmektedir. Bununla birlikte, ne RBI, ne de Hindistan hükümeti, Hindistan'da Bitcoin kullanımıyla ilgili tutumlarını henüz açıkça belirtmedi. Hindistan'daki kripto para birimleri kullanımını yasaklayan hükümet tehdidi, Damokles'ın kılıcı gibi endüstri devleri üzerinde tehdit oluşturuyor. Hükümet tarafından kripto para birimlerini analiz etmesi için kurulan bir komitenin hükümetten tüm kripto para birimleri kullanımını yasaklamasını istediği belirtildi. Hükümet sağlam bir duruş sergilemediği sürece kripto paraların bulunduğu exchange (değişim) borsaları Hindistan hükümetindeki operasyonlarını genişletmekten çekiniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ