Hindistan, Hindistan Yüksek Mahkemesi'nin bankacılık yasağını kaldırmasının ardından ülkede kripto benimsenmesine ilişkin birçok engelden birini temizlemeyi başardı.

Hindistan

Hindistan, Hindistan Yüksek Mahkemesi'nin bankacılık yasağını kaldırmasının ardından ülkede kripto benimsenmesine ilişkin birçok engelden birini temizlemeyi başardı. Gelişmeden kısa bir süre sonra, birçok kripto borsa kripto yolculuklarına devam etmek için eve geri dönmekle kalmadı, aynı zamanda Binance gibi uluslararası kripto borsaları da içeri girdi ve platform WazirX'i satın almaya devam etti. Binance CEO'su Changpeng Zhao'ya göre, yukarıda belirtilen yasağın kaldırılması, Hindistan'daki kripto ticaretinde muazzam bir büyümeye neden oldu.

Binance, birkaç ay önce WazirX’in P2P ticaret platformunu entegre etti, çünkü P2P, kullanıcılar arasında en popüler ve esnek ticaret modeli olmaya devam etti. AMBCrypto ile yapılan özel bir röportajda, Binance CEO'su CZ, Global P2P Satıcı Programına P2P ticareti için INR eklemek için topluluğun artan talebine odaklandı.

Kripto benimsenme eğiliminin ve ülkede P2P ticareti talebinin arttığını fark eden CZ, “Hindistan, geleneksel batı finans altyapısının bir kısmını fırlatıp doğrudan blockchain ve diğer ortaya çıkan finansal teknolojilerle dijital finans çağına girecek. Hindistan’ın P2P pazarının 100 kat fazla büyüme potansiyeline sahip olduğuna inanıyorum” diyor.”

Dünya yakın gelecekte bir kripto patlaması spekülasyonu yapan Hindistan'a döndüğünde, Hindistan borsaları da ülkenin merkez bankası olan Hindistan Merkez Bankası'ndan netlik talep ediyor. 4 Mayıs'ta, kripto borsası, raporlara göre vergi politikalarını uygun bir şekilde kavramaya çalışırken, RBI'ya durumları hakkında netlik göstererek yaklaştı.

Kripto borsaları, Yüksek Mahkemeden bankacılık tesislerini işletmeleri için kullanma konusunda yeşil bir ışık almasına rağmen, bankalardan hala zor bir dönem geçiriyor. Borsalar, borç veren onlara bankacılık hizmetlerini reddetmeye devam ettikçe, ülkedeki statülerini netleştirmek için merkez bankasına yazdı. Düzenleyici açıklığın bulunmaması nedeniyle borsalar, merkez bankasının en azından, düştükleri vergi oranını anlamak için borsaların altına yerleştirildiği kategoriyi paylaşmasını istemektedir.

 RBI, bankalardan borsalara ve kullanıcıların kripto ticaret faaliyetlerine devam etmelerine izin vermelerini isteyen güncellenmiş bir genelge sağlamadığından, hizmetleri reddeden bankalarla ilgili bu sorun artmaktadır. Dünyanın dikkatini Hindistan'a çeviren merkez bankası, bu işletmelerin durumunu tanımlamak ve bir devrime başlamak için borsalar ve işletmelerle çalışmak isteyebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ