Hindistan'daki en iyi özel bankalar, müşterilerini, etrafındaki yanıltıcı reklamlarla ilgili kripto para birimine yatırım konusunda uyaran bir e-posta gönderdi.

Hindistan'daki en iyi özel bankalar, müşterilerini, etrafındaki yanıltıcı reklamlarla ilgili kripto para birimine yatırım konusunda uyaran bir e-posta gönderdi. Economic Times'ın raporuna göre, HDFC Bank, Axis Bank ve ICICI Bank dahil olmak üzere Hindistan'daki birkaç üst düzey özel banka, müşterilerini, etrafındaki yanıltıcı reklamlarla ilgili kripto para birimine yatırım konusunda uyardı. Bu bankalar, müşterilerine gönderdikleri bir e-postada, kripto para yatırımlarıyla ilgili riskler ve yanıltıcı reklam tehditleri konusunda uyardı.

 Merkezi Hükümetin Kış Oturumunda Bir Kripto Para Birimi Faturasını Taşıması Bekleniyor

Önde gelen özel bankalardan gelen son uyarı, hükümetin para birimini düzenlemek için kış oturumunda bir kripto para birimi faturasını hareket ettirmesinin beklenmesiyle geldi. Film ve spor yıldızlarının yer aldığı, kripto para birimine yapılan yatırımlardan kolay ve yüksek getiri vaat eden bir reklam voleybolu var. Axis Bank Genel Müdürü Amitabh Chaudhry raporda “Reklamları gördüğünüzde gerçekten endişeleniyorum çünkü sanki bir depozito gibi görünüyorlar. Gördüğüm bir ilan, getirilerin sabit mevduat oranlarının dört katı olduğunu söyledi, ”dedi. Merkezi hükümetin büyüyen endüstriyi daha iyi düzenlemek için bir kripto yasası çıkarması bekleniyor.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, De mokrasilerin Kriptoyu Düzenlemek İçin Bir Araya Gelmesinin Önemli Olduğunu Söyledi.

Daha önce bildirildiği gibi, Hindistan Başbakanı Narendra Modi geçen hafta Sidney Diyaloğu'na video konferans yoluyla hitap ederken, demokratik ulusların kripto para biriminin yanlış ellere geçmemesini ve gençlerimizi mahvetmemesini sağlamak için birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Hindistan Başbakanı konferans sırasında kripto para birimleri ve Hindistan'ın dijital devrimi hakkında konuştu. “Deniz yatağından siber ve uzaya kadar çeşitli tehditler karşısında yeni riskler ve yeni çatışma biçimleriyle karşı karşıyayız. Modi, "Teknoloji şimdiden küresel rekabetin önemli bir aracı ve gelecekteki uluslararası düzeni şekillendirmenin anahtarı haline geldi" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ