Mahkeme, SEC'in DPP'sini yeniden gözden geçirme hareketini geri çevirdi ve Ripple'ın belgelerine erişmesine izin verdi.

Mahkeme, SEC'in DPP'sini yeniden gözden geçirme hareketini geri çevirdi ve Ripple'ın belgelerine erişmesine izin verdi. Mahkeme ayrıca, Hinman'ın dijital varlıklarla ilgili konuşmasıyla ilgili tartışmalı açıklamaları için düzenleyiciyi göreve çağırdı.

Ripple şimdi, avukat James K. Filan'ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) karşı açtığı davada “çok büyük bir kazanç” olarak tanımladığı puanı aldı. Son yargılamada mahkeme, düzenleyicinin kasıtlı süreç ayrıcalığının (DPP) yeniden gözden geçirilmesi yönündeki talebini reddetti. Özellikle, bir DPP, hükümetin yürütme organını kendi iç süreçlerini ifşa etmekten muaf tutan bir yasadır. Regülatör başlangıçta bu ayrıcalığı, Ripple'ın amacına yardımcı olacak belirli belgelere erişmesini engellemek için kullanmaya çalıştı. Mahkeme, SEC'in ilk talebini reddetti.

Hinman'ın Konuşması Devreye Girerken Ripple İşaretleri Kazanıyor

Ayrıca mahkeme, komisyondan meşhur Bill Hinman konuşmasıyla ilgili tutumunu netleştirmesini istedi. İkincisi, Ethereum'u güvenlik dışı olarak temizler uygulandığı takdirde Ripple'ın davasına yardımcı olacağını belirtti.

Şimdi, SEC, mahkeme başkanı Yargıç Netburn, mahkemenin konuşmayla ilgili iki olgusal meseleyi gözden kaçırdığını iddia ediyor. Komisyon, Hinman konuşmasının Kurumsal Finansman Bölümü'nün dijital varlık düzenleyici yaklaşımını ilettiğini söylüyor. Bu, Hinman'ın konuşmasını yalnızca kişisel bir görüş olarak saptıran ilk duruşundan farklıdır.

Mahkeme şimdi SEC'in Hinman'ın konuşmasının dijital varlık düzenlemesi için bir "çerçeve" sağladığı yönündeki son iddiasına katılmadı. Mahkeme, SEC'in daha sonra konuşmanın rehberlik amaçlı olmadığını söylediği için bu ifadenin tartışmalı olduğunu söyledi. Hakim şimdi SEC'den mahkemenin sonucuna itiraz edeceği için bu konuda tartışmamasını istedi.

 Ayrıca karar, düzenleyicinin konuşmanın sorumluluğunu almayı reddetmesini küçümsemeye çalıştığını söylüyor. Komisyonun kararlara yanıt vermek için şimdi 14 günü var.

SEC, her iki şekilde de olmasını istiyor, ancak Konuşmanın amacı ya ajans politikasını yansıtmaktı ya da değildi. Hinman'ın kişisel görüşlerini yansıttığında ısrar eden SEC, şimdi pozisyonunu reddedemez.

Ek olaylar

Bu arada, SEC mahkemenin redaksiyon hareketini onaylamasını sağladı. Bu, SEC'in artık mahkemenin belirli belgeleri Ripple'a sunmadan önce düzenleme iznine sahip olduğu anlamına geliyor.

SEC  Ripple davası yaklaşık bir buçuk yıl sürdü. Ripple şimdi Mayıs ayına kadar ön karar için prosedürlere başlamak istiyor. Ancak bu, SEC'den gelen hüsranlardan da ibaret değil. Düzenleyici, mahkemeye ek gerçekleri sunmak için daha fazla zaman talep ederek böyle bir harekete karşı çıkmaya çalışıyor. İki taraf şimdi mahkemenin Nisan ayında verilecek ön kararla ilgili kararını bekliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ