Hint Araba Kiralama Şirketi Bitcoin Konusunda Uber

Uber, Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi düşündüyü sırada, Hint araba kiralama şirketi bu konuda liderliği ele geçirdi. 10 milyon dolar tutarında para topladığını iddia eden şirket, kripto para birimlerini kabul ediyor ve bir ICO planlamaktadır.

Drivezy lider oldu
Hindistan'da araba kiralama şirketi olan Drivezy, şirketteki bir hisse senedi payı için 5 milyon dolar yatırmış olan Axan Partners de dahil olmak üzere Amerikalı ve Japon yatırımcılardan borç ve öz sermaye birleşimi ile 10 milyon dolar toplamıştır.

Şirket, Hindistan'ın dört şehrinde 1300'den fazla araca sahiptir.

Drivezy'nin kurucu ortağı ve CEO'su Ashwarya Pratap Singh açıklamada bulundu: “Konut, ulaşım gibi gerekli varlık ve kaynakların maliyetinin arttığını düşündüğümde, geleceğin paylaşıldığına inanıyorum. Hindistan'da Bitcoin kullanım hacmi arttıkça, bunun alternatif yollara açılmasının doğru zamanı olduğuna inanıyorum. ICO girişimi, Hint araba paylaşım pazarını küreselleştirebilecek açık, güvenli bir teknoloji oluşturmak için Blockchain'in gücünden yararlanmak amacımızdır.”

Düzenleme açısından uyanıklık
ICO planlayan bu Hint firması, kripto para birimlerinin Hindistan'da gri bir alanda faaliyet gösterdiğinden sorunların çıkma ihtimalini de göz önünde bulundurmuştur. ABD, Çin düzenleyicilerden farklı olarak, Hindistan'daki düzenleyiciler herhangi bir işlem başlatmamışlar. Drivezy ICO girişimini artık kripto para düzenlenmesi yapmış Japonya'da piyasaya sürecektir. Bu şekilde, Hint düzenleyicilerinin etkisinden kurtulmuş olacaktır.

Fiyat esnekliği sorunu

Bitcoin'i ödeme şekli olarak kabul etmenin en büyük sorunlarından biri, fiyatının esnekliği sorunudur. Drivezy, bu riski pnlemek için bir ödeme işlemcisi Unocoin ile bağlantı kurmuştur. Müşterileri Bitcoinle ödeme yaparken, Drivezy bu Bitcoins'in rupi değerini alır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ