Hindistan'daki borsalar, ödeme platformlarını kullanmaktan kaçınmak için P2P transferleri sunuyor.

  Hindistan'daki borsalar, ödeme platformlarını kullanmaktan kaçınmak için P2P transferleri sunuyor. RBI, ödeme şirketlerini kripto borsalarıyla çalışmaya karşı uyardı.Hindistan'ın bankacılık sektörü, vatandaşlarının mali durumunu sıkı bir şekilde kontrol ediyor.

Hint Kripto Borsaları P2P'yi Etek Ödeme Kanalı Kısıtlamalarına Geçiyor

Hindistan'ın kripto endüstrisi, ülkedeki dijital varlıklara yönelik artan talebi karşılamak için sürekli olarak hükümet ve bankacılık kısıtlamalarını aşmanın yollarını arıyor.Bir dizi Hint kripto para birimi borsası, bankalar ve ödeme şirketleri tarafından uygulanan kısıtlamaları aşmak için devam eden bir çabanın parçası olarak eşler arası işlemleri kolaylaştırıyor.

Borsa bir satın alma emri aldığında, alıcıyı doğrudan satıcıyla ilişkilendirir. Alıcı daha sonra bir banka veya ödeme platformu kullanarak kripto para birimini döviz cüzdanındaki alıcının cüzdanına taşıyan satıcıya transfer edebilir.Bu sayede ödeme platformları veya bankalar arasında borsaya transfer yapılmaz.

Hint Kripto Ödemeleri Ablukası

Hareket, 18 Nisan'da yerel basında çıkan haberlere göre Hindistan'daki ödeme platformlarına getirilen son kısıtlamalara yanıt olarak geldi. Borsalardan birindeki kimliği belirsiz bir yetkili, çıkışa şunları söyledi: “Bir borsa böyle çalışmamalı. Kesinlikle daha az verimli. Ama görünüşe göre herhangi bir düzenleme veya yasa ihlali yok. A'dan B'ye basit bir para transferi"

Üçüncü taraf ödeme işlemcileri, genellikle müşteri ve borsa arasındaki fiat açık ve kapalı rampalar olacaktır. Bununla birlikte, Hindistan Merkez Bankası, kripto borsalarına yapılan ödemelerle ilgili olarak onlara bir dizi uyarı yayınladı.

Coinbase Hindistan'da piyasaya sürüldükten sadece birkaç gün sonra, merkez bankasının baskısı nedeniyle ödeme ortağını askıya almak zorunda kaldı. Borsa, popüler Birleşik Ödemeler Arayüzü (UPI) hizmetiyle açılmayı planladı, ancak eyalet mali düzenleyicileri, UPI kullanan herhangi bir borsadan haberdar olmadıklarını belirterek buna fren koydu.

Geçen hafta, Hint borsası CoinSwitch Kuber, platformundaki ödeme ağı aracılığıyla kripto para yatırma ve çekme işlemlerini de durdurdu.Bu, bankaların dijital varlıklar üzerindeki kontrolünü sıkılaştırdıkça, Hintlilere fiat ödemeleri için azalan sayıda seçenek bıraktı.

Bankacıları Atlatmak

Bazı borsalar, müşterilerinden doğrudan banka hesaplarına para alarak farklı ödeme yöntemlerine başvurdu. Para yatırma işlemi yapıldıktan sonra, borsa kullanıcının kripto cüzdanına kredi vererek dijital varlıkları satın almalarını sağlar.

Bir avukat, çıkışa bu yöntemin borsalar için de sorunlu olabileceğini söyledi: “Bir borsanın, alıcılardan doğrudan para kabul ederek, yatırımcıya bir tür cüzdan olanağı sunduğu algılanırsa, düzenleyici sorunlar olacaktır.”

Yatırımcılar ve tüccarlar, uluslararası borsalarda kullanmak üzere fonları denizaşırı ülkelere taşımaya şimdiden başladılar, ancak Hindistan'ın aşırı kapsamlı bankacılık sektörü tarafından bu konuda kısıtlamalar da var ve bu nedenle daha fazla hile yapılması gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ