Hint kripto para borsası CoinDCX, blockchain ve kripto para birimlerine adanmış bir öğrenme platformu başlattı.

Hint Kripto Borsası Blockchain Eğitim Platformunu Başlattı

Hint kripto para borsası CoinDCX, blockchain ve kripto para birimlerine adanmış bir öğrenme platformu başlattı.

16 Haziran duyuruya göre, CoinDCX Öğrenim platformu rehberler, makaleler, kurslar ve dersler sunan bir blockchain ve kripto para akademisidir. Firmanın CEO'su ve kurucu ortağı Sumit Gupta şunları söyledi:

“Hindistan'da finansal katılımı hızlandırma ve yeni yatırım biçimlerine giriş kapısı açma potansiyeli ile kripto para birimleri herkese fayda sağlayabilir. Ancak, kriptodan tam olarak yararlanabilmeleri için, uygun eğitim yoluyla temelleri atmamız gerekiyor. DCX Learn ile, kullanıcıları kripto pazarlarında gezinmek için gerekli bilgilere sahip olmak istiyoruz. ”

Platform, kripto para birimlerini yeni başlayanlar tarafından anlaşılması gereken infographics, öğretici videolar ve içerik aracılığıyla açıklamayı hedefliyor.

CoinDCX, bilgili kullanıcıların dolandırıcılığa kurban gitme veya cüzdanlarının özel anahtarlarını kaybetme olasılığının düşük olduğunu belirtiyor. Ayrıca, borsa, blockchain teknolojisini anlayan kişilerin, uygulamayı uygulayıp işlerini geliştirip geliştiremeyeceğini daha iyi tespit edebileceğini not ediyor.

Blockchain ve kripto para birimleri hala gelişmekte olan teknolojilerdir ve henüz ana akım izleyici tarafından geniş ölçüde anlaşılmamıştır. Bunu düzeltmek için, alandaki çeşitli eğitim kurumları ve şirketler özel kurslar sunmaya başlıyor.

Bu ayın başlarında, Hintli BT devi Tech Mahindra, blockchain sertifikasyon kursları başlatmak için eğitim teknolojisi başlatma Fikirleri ile ortaklık kurdu.

 Ayrıca, Kanada’nın York Üniversitesi Sürekli Araştırmalar Okulu Mayıs sonunda iki blockchain dersi açıklarken, Avustralya merkezli RMIT Üniversitesi siber güvenlik ve blockchain konusunda iki yüksek lisans programı ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ