Hindistan'ın Ulusal Hükümetinin, ülkede kripto para birimlerinin kullanımını yasaklayacak tasarıyı gözden geçirdiği bildiriliyor.

Hintli Milletvekilleri, Kripto Para Birimlerini Yasaklamayı Öneren Tasarıyı Gözden Geçiriyor

Hindistan'ın Ulusal Hükümetinin, ülkede kripto para birimlerinin kullanımını yasaklayacak tasarıyı gözden geçirdiği bildiriliyor.

Hindistan Merkezi Ulusal  Hükümetinin, ülkede kripto para birimlerinin kullanımını yasaklayacak yasayı, yerel kripto para  sektörü etrafındaki yasalara son dakika yön değişikliği anlamına gelebilecek şekilde gözden geçirdiği bildiriliyor. BloombergQuint raporuna göre, Hindistan Hükümeti, kripto para birimlerine yönelik toplam yasağın yürürlüğe girip girmeyeceği konusunda sektör düzenleyicileri ve paydaşlarla birlikte çalışıyor. Ülkelerdeki hükümetler aktif olarak kripto para birimlerini düzenlemek için çalışıyor.

Hükümet, Kripto Yasasının Madde Madde Müzakeresi İle Meşgul

Daha önce bildirildiği gibi, resmi olarak Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Birimi Yasasının Düzenlenmesi olarak bilinen önerilen yasa, nihayet bu yıl parlamentonun önüne getirildi. Ancak hükümet tasarıda ilerleme sağlayamadı ve şu anda yasama sürecini bir sonraki meclis oturumuna taşıması beklenen madde madde müzakereye girişiyor. Hatta merkezi hükümetin, önerileri değerlendirmek üzere yeni bir uzmanlar komitesi toplayabileceği önerisi bile geldi. Bu tür ikinci komite, kripto yasasının ilk teklif edilmesinden bu yana oluşturulmuştur.

Ülkelerdeki Hükümetler Kripto Düzenlemeleri Üzerinde Çalışmaya Devam Ediyor

Gelişmeler, son yıllarda düzenleyiciler ve hükümet yetkililerinden çeşitli çelişkili hareketler gören Hindistan'daki devam eden kripto para birimi mevzuatı destanındaki en son bükülme. Hindistan Merkez Bankası, bankaların sektörde faaliyet gösteren müşterilere hizmet vermelerine izin verilmediğine karar vererek 2018'de kripto işletmelerine fiili bir yasak getirmişti. Bu daha sonra geçen yıl Yüksek Mahkeme tarafından RBI aynı etki için başka bir gayri resmi pozisyon bildirisi yayınlamaya çalışmadan önce bozuldu. Dünya çapındaki hükümetler de sektörü düzenlemeye çalıştıklarından, kripto düzenlemeleri yalnızca Hintli düzenleyicilerin endişesi değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ