Petrol fiyatlarındaki düşüş borsayı olumsuz yönde etkileyerek kripto yatırımcılarının Bitcoin fiyatının geleceği konusunda endişelenmesine yol açıyor.

Petrol fiyatlarındaki düşüş borsayı olumsuz yönde etkileyerek kripto yatırımcılarının Bitcoin fiyatının geleceği konusunda endişelenmesine yol açıyor.

Dünkü petrol piyasalarındaki patlamanın şok dalgaları petrol fiyatlarına zarar vermeye devam etti ve patlamadaki şarapneller bugün ABD hisse senetleri yaklaşık 3 haftalık bir toparlanmanın ardından kırmızı renkte kapandığı için hisse senetlerine zarar verdi.

Batı Teksas Orta ham petrolü % 9.49 düşüşle 9.06 $ seviyesinden kapandı ve Haziran 2020 vadeli işlemleri 22.58 $ 'dan 13.12 $' a düştü. Açık olan, koronavirüs pandemisi petrole olan talebi azaltmaya devam ederken yatırımcıların tüm endüstrinin geleceği konusunda endişeli durumdalar.

Bu haftanın başlangıcından önce S&P 500 ve Dow, piyasaları hızlı bir şekilde tarihi en düşük seviyelere getiren 20 Şubat düzeltmesinden kaynaklanan kayıpların yaklaşık % 30'unu geri kazanmıştı. Aşağıdaki 3 günlük grafikte gösterildiği gibi, S&P 500,% 61.8 Fibonacci düzelme seviyesinin bir ucunda toplandı;

Bu seviyedeki ret, Aralık 2018'in sonlarında görüldüğü gibi V şekilli bir iyileşmenin anlatısını ezecek gibi görünüyor.


TD Sıralı göstergesiyle hareket eden trader'lar, geçen Nisan (17 Nisan) pazarın 9 günlük mumun üzerinde göründüğünde bir satış sinyali verdiğini fark etmiş olacaklar.


Dow, Dow için bir pivot noktası olan 246.22'de VPVR kontrol noktasının biraz altında olan % 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinde dirençle karşılaşan benzer bir konumdadır. Bugünkü kapanışta her iki endeks de sırasıyla % 5.07 ve % 5.30 düşüş gösterdi.


Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, geleneksel pazarlardan analistler, güçlü bir toparlanmanın olup olmadığını tartıştılar. Son zamanlarda Goldman Sachs, mevcut durgunluğun 2008 konut krizinden yaklaşık 4 kat daha kötü olacağını tahmin ediyor.

Bu arada, Trump İdaresi yanlısı profesyonel taraftarlar, ekonomik faaliyet önerildiğinde piyasalar kârlılığa geri döneceğinden mevcut ekonomik gerilemenin dayanaksız olduğunu söyledi.

VIX, TVIX ve UVXY gibi volatilite endeksleri her biri gün için % 3.6, % 15.98 ve % 12.06 kazandıkça farklı bir hikaye anlatıyor.


 Aslında, üçü de koronavirüs pandemisi Şubat ayı sonlarında enfeksiyon oranını hızlandırmaya başladığında başlayan inanılmaz güçlü ralliler sonra dip sürecini yeni bitirdiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ