Bitcoin, bu haftaki ABD uyarıcı paketine rağmen yatırımcılar geleneksel pazarlarda riski düşürdüğü için yer çekimini tekrar çekiyor.

Hisse Senetleri Teşvik Çabalarını Reddederken Bitcoin Bir Kez Daha Düşüyor

Bitcoin, bu haftaki ABD uyarıcı paketine rağmen yatırımcılar geleneksel pazarlarda riski düşürdüğü için yer çekimini tekrar çekiyor.

CoinDesk'in Bitcoin Fiyat Endeksi'ne göre, piyasa değerine göre en yüksek kripto para birimi şu anda 5.050 $ civarında işlem görüyor ve Salı günü geç saatlerde 5.500 doların üzerinde güçlü bir dayanak oluşturamadı.

24 saat önce küresel hisse senetlerinin yeşil renkte yanıp söndüğü zaman fiyatlar daha iyi bir teklifti. Bununla birlikte, Çarşamba günkü Asya işlem saatleri ve S&P 500'e bağlı vadeli işlemler yüzde 5 oranında düşerek bir "sınırlama" yı tetikledi - bir işlem gününde mümkün olan maksimum yüzde düşüşüyle sonuçlandı.

Asya hisse senetleri de şu anda en az yüzde 3'lük düşüş gösteren büyük Avrupa hisse senedi endekslerine olumsuz ipuçları vererek zayıf bir performans sergiledi.

ABD Federal Rezervi Pazartesi günü erken saatlerde 100 baz puanlık acil durum indirimi sundu ve varlık alımlarında en az 700 milyar dolarlık yeni niceliksel gevşeme açıkladı. Ayrıca, Trump yönetimi Salı günü yaptığı açıklamada, 1 trilyon dolarlık teşvik programının bir parçası olarak doğrudan ABD vatandaşlarına çek göndermeyi planladığını söyledi.

Buna rağmen, borsalar kırmızı renkte yanıp sönüyor. Sonuçta, küresel arz ve talebe yönelik tehdit kurumsal sistemik başarısızlıklardan değil, büyüyen koronavirüs pandemisinden kaynaklanmaktadır.

Sonuç olarak, hem hisse senetlerinde hem de bitcoin'de sürdürülebilir bir fiyat geri kazanımı, koronavirüs enfeksiyon eğrisinde bir stabilizasyon sağlanana kadar zor kalabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ