Bir Bloomberg stratejisti, güvenli limanlar olarak altın ve Bitcoin hisse senetlerini geride bırakmak üzere olabilir.

Hisse Senetlerine Karşı Altın "Dönüm Noktasına" Yaklaştıkça Bitcoin 10 Bin Doları Sürdürebilir

Bir analist, koronavirüsün korkunç ekonomik sonuçlarına rağmen borsalardaki büyük kazanımların yakında geçmişte kalabileceği konusunda uyarıyor.

Bloomberg Intelligence'ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, 4 Eylül'deki bir tweet'inde, piyasalar bir "dönüm noktasına" ulaştığında altının yakında ilgi odağı olabileceğini söyledi.

Stratejist: Fiat piyasaları yakında hesaplaşma günüyle karşı karşıya kalabilir

Stratejist "Bir boğalar savaşında, # Nasdaq yerine #altın lehine daha fazla potansiyel dayanıklılık görüyoruz" diye yazdı.

"Parasal ve mali teşviklerin çoğu varlığı kaldıran muamması, QE'nin artan kesinliği ve bütçe açıklarının şirket altının temelini daha fazla artırdığı bir dönüm noktasına yaklaşıyor olabilir."

McGlone, son altı aydaki başlıca piyasa fenomenine atıfta bulunuyordu - hisse senetleri yükselmeye devam ediyor, hatta yeni zirvelere ulaşırken, merkez bankasının ekonomiye müdahaleleri daha önce görülmemiş seviyelere ulaşıyor.

Daha önce analistler, Mart ayından bu yana yapılan manipülasyon nedeniyle hisse senedi piyasalarının değerinin artık önemli olmadığını varsayıyordu.

Altın ve Bitcoin (BTC), Temmuz ayından bu yana fiat belirsizliğinden kazanç sağladı.

Bitcoin ve Altın, Taze Dolar Baskısıyla Kontrast Oluşturuyor

Bir başka ilginç kontrpuan, son zamanlarda iki yılın en düşük seviyelerine inen ABD doları para endeksi (DXY) şeklinde geliyor. Altın tutkunu Peter Schiff için, USD'deki bu zayıflığın bir sonucu olarak jeopolitik değişimler sayesinde kıymetli metalin görünümü de aynı şekilde olumlu.

Çin'in dolar riskini azaltmayı planladığı haberini tartışan Schiff, daha önce olduğu gibi ortalama Amerikalıların faturayı ödeyeceğini söyledi.

"Doğruysa, bu çok önemli" diye tweet attı.

“Aslında benim hissim, Çin'in maruziyetini çok daha fazla azaltacağı yönünde. Diğer ulusların da aynı şekilde davranması muhtemeldir. Bu, Fed'in çok daha büyük bir basıma ihtiyaç duyacağı ve Amerikalıların bunu gerçekten ödemeye hazırlıklı olması gerektiği anlamına geliyor! "

Schiff, bu haftaki geri çekilme sırasında altının Bitcoin'e karşı kazandığını ve bunun daha keskin kayıplar gördüğünü sözlerine ekledi. Bununla birlikte, DXY'deki yeni güç, her iki varlık için de iyimserlik için sorun yaratabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ