Bu yazımızda sizlere Hive (HIVE) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Hive (HIVE) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi HIVE Coin

Bu yazımızda sizlere Hive (HIVE) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Hive (HIVE) Nedir?

Hive, Delegated-Proof-of-Stake (DPoS) fikir birliği algoritması tarafından desteklenen merkezi olmayan bir içerik ağıdır.

Hive, Tron Vakfı'nın Steem'i satın almasının ve toplam STEEM arzının yaklaşık% 80'ini oluşturan STEEM'deki şirketin fonlarının kontrolünü ele geçirmesinin ardından Steem blok zincirinden çatallandı. Tron yanlısı STEEM adresleri kara listeye alındığı ve HIVE token airdrop'unu almayacağı için çatalın, bu satın almanın getirdiği merkezileştirme riskleriyle başa çıkması amaçlanıyor.

Merkezi Olmayan Hive Fonu ("DHF"), kullanıcıların teklif önermesine, bu teklifleri finanse etmesine ve tercih ettikleri değişiklikler için oy kullanmasına olanak tanır. Fon, tek bir aktörün büyük değişiklikler üzerinde kontrol sahibi olamayacağı şekilde oluşturulmuştur.

Hive platformu, Steem'inkine benzer birçok işlev sunar. Platformun iki tokenı vardır: Hive (HIVE) ve Hive destekli dolar (HBD). HIVE, HBD'nin esas olarak bir ödül yöntemi olarak kullanıldığı, platformun sunduğu çeşitli farklı işlevlerin kilidini açmak için kullanılır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ