Hollanda'nın en büyük bankalarından biri olan ING, müşterilerinin dijital varlıklarını depolamak için bir saklama projesi inşa ediyor. Merak edilen şey blockchain ve kripto içerecek mi?

Hollanda’nın En Büyük Bankası Müşterilerinin Bitcoin Varlıklarını Saklamayı Planlıyor

Geleneksel finansal alandaki birçok şirket ve bazı bankalar kripto para endüstrisine girdikleri ve koruyucu hizmetler sunmaya başladıkları haberleri ardı ardına geliyor. Son haber ise Hollanda'nın önde gelen bankalarından ING'den geldi. ING şimdi blockchain alanındaki denemelerle haberlere konu oluyor.

Kripto Haberi

Reuters, ING'nin müşterilerinin dijital varlıklarını saklamalarını sağlayacak bir koruyucu proje oluşturduğunu yazıyor. Reuters, kasıtlı olarak 'Bitcoin' veya kripto para kelimesini kullanmaktan kaçınıyor gibi görünüyor, sadece adımlarla ilgili ipuçları veriyor. Reuter haber de şu ifadelere yer veriyor:

Kaynaklar, “Amsterdam'ın bitme aşamasında olan saklama projesi halen ilk günlerinde ve bankanın kripto para birimlerinin altında yatan teknoloji olan blockchain konusunda başlattığı birkaç girişimden biri” ifadelerini kullanıyor.

Ancak, ING bankasının kripto için saklama hizmeti geliştirmesi ihtimali yüksek olabilir.

Kripto Kuşatmasına mı Atlıyorsun?

Doğrudan Reuters tarafından paylaşılan ING'den alınan bazı veriler, söz konusu projenin gerçekten de dijital tokenlar ve stablecoinler ile bağlantılı olabileceğini gösteriyor.

ING, haber ajansının yazdığı gibi “hem varlık destekli hem de yerel menkul kıymet tokenlarında dijital varlıklar konusunda artan fırsatları görüyor” diyerek, bankanın müşterilerine yeni var olan dijital varlıklar endüstrisi ile çalışma şansı vermeyi planladığını ekledi.

Proje şu anda deneme aşamasında

Fidelity Kripto Saklama Hizmetini Sunuyor

Bir ay kadar önce, Reuters, kripto topluluğunun büyük bir kurumsal müşteriyi kripto yatırım alanına girmesini tetikleyebilecek iyi haberler bildirdi.

Fidelity Investments’ın Fidelity Digital Assets adlı iştiraki, yerel şirketlere ve hedge fonlara kripto ticareti yapmak ve Fidelity ile birlikte depolamak için NY regülatöründen lisans aldı.

New York düzenleme gereksinimlerinin karşılanması zor olduğu bilindiğinden, Fidelity'nin buradaki başarısı, Bitcoin pazarına girmeye ve ondan iyi bir pay almaya kararlı olduklarını gösteriyor.

 Fidelity dışında, yalnızca 23 tane başka kripto şirketine bu zor elde edilebilir lisans verilmiş durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ