Bu yazımızda sizlere Holochain (HOT) Nedir? sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Holochain (HOT) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Holo (HOT) Coin

Bu yazımızda sizlere Holochain (HOT) Nedir? sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Holochain (HOT) Nedir?

Holo Coin (HOT), dağıtılmış uygulamaların (DApps) barındırılması için alan sağlayan Holochain adlı tescilli blok zinciri teknolojisi üzerine inşa edilmiş, doğrudan mimarisine ve protokolüne yerleştirilmiş merkezi olmayan bir bulut depolama platformudur.

Holochain, insanların kendi verilerine sahip olmalarına, kendi kimliklerini kontrol etmelerine ve kullanıcıların ihtiyaçlarına uyacak şekilde uygulamaları birbirine bağlamada önemli bir rol oynamasına yardımcı olur. Dahası, Holochain, merkezi bir sistem olmadan ticarete yardımcı olur ve bu, işlemleri her zamankinden daha hızlı ve daha ucuz hale getirir. Ayrıca Holochain, insanların kendi dağıtılmış uygulamalarını oluşturmalarına ve herkesin uygulamayı birlikte kullanabilmesi için maliyeti hesaplamalarına yardımcı olmak için bir standardı takip eden protokoller ve komut satırları sağlar.

HOT tokenı, platformdaki merkezi olmayan uygulamalar için ödeme yapmak, işlem ücretleri gibi çeşitli amaçlarla platform tarafından kullanılan Holo’nun ana kripto para birimidir.

Holo'nun Özellikleri Nelerdir?

Daha Hızlı: Holochain sisteminde barındırılan uygulamaların üçüncü bir taraf aracılığıyla senkronize edilmesi gerekmez, bu nedenle kullanıcılar, Blockchain kullanan uygulamalardan çok daha hızlı gerçekleşen küçük bir değişikliği fark edebilir.

Daha etkili: İnsanların her değişikliğin fazladan bir kopyasını oluşturmasına gerek yok, Holochain'i katlanarak daha uygun hale getiriyor. Bu, Holochain'in mikro işlemlerin muhasebesi gibi blok zincirinin çözemediği şeyler için kullanılabileceği anlamına gelir.

Ölçeklenebilir: Holochain, paralel mimarisi sayesinde milyonlarca eşzamanlı kullanıcıyla uygulamaları destekler. Ayrıca kullanıcılar, uygulamaları diğer uygulamalara bağlayarak genişletebilir.

Ayarlayabilir: Kullanıcılar, indirirken ve kullanırken ihtiyaçları karşılamak için uygulamaları ve işlemleri kendileri ayarlayabilir.

Takım

Holochain proje geliştirme ekibi, dağıtılmış bir bulut depolama platformu oluşturan meraklılardan oluşan bir koleksiyondur. Aşağıda Holo ekibinin önde gelen üyelerinden bazıları verilmiştir:

Arthur Brock: Holo'nun kurucu ortağı ve CEO'su. Daha önce Metacurrency'in kurucu mimarıydı.

Eric Harris-Braun: Holo'nun kurucu ortağıdır, daha önce Metacurrency, Harris-Braun Enterprises, LLC ve Glass Bead Softwaree'nin kurucularından biridir.

David Atkinson: Heart Artificial Intelligence'ın kurucusu Holo'nun finans ve hukuk direktörüdür.

Ek olarak, Anders Aamodt, Connor Turland, Celestial Hanley gibi birçok yetenekli üye var ve her birinin kendi görevi var.

Sonuç

Fikirler açısından Holochain tek değil, oldukça fazla bulut bilişim platformu projesi var, ancak her proje Holo olarak yapılmadı. Holo projesi, kullanıcıların Holo Yakıtını kolayca almak için depolama alanı ve bilgi işlem gücünü takıp çalıştırmasına ve kiralamasına olanak tanıyan kendi pratik ürünü Holo portunu piyasaya sürdü.

 Ayrıca Holo, gelecekte projeye liderlik edebilecek güçlü bir geliştirme ekibine sahiptir; büyük bir topluluk da herkesin dikkate alması gereken bir faktördür. Özetle, HOT, yatırımcıların uzun vadeli portföylerine koymaları gereken oldukça potansiyel bir gelecekteki kripto para birimidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ